Peugeot své SUV nevyrábí pouze ve Francii

Peugeot své modely SUV vyrábí nejen v mateřském závodě ve francouzském Mulhouse, ale i v Číně a Latinské Americe. Dalším místem se stal také závod v malajském Gurunu, kde se vyrábí modely SUV 2008, 3008 a 5008. Místní výroba pro zákazníky v zemích ASEAN (Sdružení národů jihovýchodní Asie) zjednodušuje logistiku dodávek v tomto geografickém regionu.

Ve výrobním závodě v Gurunu vyrábí skupina Stellantis modely SUV 2008, 3008 a 5008, jejichž design je shodný s evropskými verzemi. Výrobní závodu v Gurunu v malajském státě Kedahse získala skupina 28. října 2021, kdy se stala 100% vlastníkem společnosti NAZA Automotive Manufacturing Sdn. Bhd.

V Indii a asijsko-pacifickém regionu je skupina Stellantis zastoupena prostřednictvím hlavních distributorů v 18 zemích nebo trzích. V rámci ASEAN se jedná o 9 zemí: Indonésie, Thajsko, Malajsie, Vietnam, Filipíny, Kambodža, Myanmar, Singapur a Brunej. Dalšími trhy jsou Tchaj-wan, Hongkong, Srí Lanka, Východní Timor, Nepál, Bangladéš, Mongolsko, Nová Kaledonie a Francouzská Polynésie.

Jako zajímavost poskytla značka video, kter ukazuje, jak přísné je testování vozů v extrémních klimatických podmínkách této oblasti, aby byla zajištěna maximální spolehlivost vozů.

Video Peugeot Made In ASEAN podrobně popisuje v necelých pěti minutách montáž a kontroly kvality prováděné v továrně Stellantis v Gurunu v Malajsii a také testy odolnosti vozů SUV. Modely 2008, 3008 a 5008 absolvovaly ve zdejších podmínkách testovací jízdy v délce 500 000 kilometrů, přičemž se jezdilo ve dne i v noci, s nákladem i bez něj, v hustém městském provozu i na dálnicích, v horách, v extrémních vedrech i ve vlhkosti typické pro tropy.

 

Zdroj: Peugeot, P Automobil Import

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code