Policie bude po hranicích jezdit v Toyotách

Těch z nás, kteří mají v kapse český občanský průkaz, se tato informace (snad) moc netýká. Potkat na silnici je ale budete moci. Policie České republiky převzala prvních 12 terénních vozů Toyota Land Cruiser. Budou sloužit v příhraničních oblastech po celé ČR pro potřeby Cizinecké policie. Celkově si Policie ČR postupně převezme dalších 38 vozů značky Toyota.

Celkem 28 policejních Land Cruiserů v matně zelené barvě bude pomáhat při službě Cizinecké policie. Model Toyota Land Cruiser je jeden z posledních opravdových off-roadů a dokáže tak policejní hlídky dostat bezpečně do míst, kam při službě potřebují, včetně odlehlých horských oblastí.

První vozy tohoto modelu byly uvedeny na trh již před více než 65 lety, prošly mnoha modernizacemi, dnes disponují nejmodernějšími technologiemii a staly se známé schopnostmi pohybovat se v těch nejnáročnějších terénech. Základem policejní verze je úsporný dieselový agregát o objemu 2,8 litru a výkonu 177 koní ve spojení s 6stupňovou manuální nebo automatickou převodovkou a stálým pohonem 4×4.

.

Řada vozů Toyota, převážně s hybridním pohonem, jezdí například také ve službách městské policie několika českých měst. K jejich pořízení vedle úspor za provoz motivuje i dotační program ministerstva životního prostředí.

 

Zdroj: Toyota Central Europe – Czech

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code