Prodeje SUV značky Ford vzrostl v Evropě o 21 procent na rekordních 259 000 vozů

Od začátku roku do konce listopadu se prodalo bezmála 259 200 vozů Ford EcoSport, Kuga a Edge. Z hlediska prodejních výsledků kategorie SUV v Evropě je rok 2018 pro Ford již teď nejlepší v historii a tržní podíl roste již třetím rokem v řadě. Zároveň platí, že SUV dosahuje v Evropě historicky nejlepších výsledků a tvoří již více než pětinu všech vozů značky prodávaných v Evropě.

Počet SUV Ford prodaných od ledna do konce listopadu 2018 vzrostl oproti stejnému období loňského roku o 21 procent a poprvé překonal čtvrtmilionovou hranici. Za růstem stojí historicky nejlepší výsledky kompaktního EcoSportu i střední Kugy. Tyto modely si za dosavadních 11 měsíců meziročně polepšily o 105, respektive 27 procent.

 

Ford EcoSport

Ford letos prodal evropským zákazníkům již 104 600 EcoSportů. Robustní a stylový EcoSport je ještě všestrannější než dříve díky rozšíření nabídky o varianty s inteligentním pohonem všech kol. Nabízí široké možnosti individualizace vzhledu včetně kontrastního lakování střechy i vyspělé komfortní technologie, jaké reprezentují konektivita SYNC 3, nastavitelný omezovač rychlosti nebo zadní kamera.

 

Ford Kuga

Ford Kuga má letos na kontě zatím 145 300 prodaných kusů. Vedle vynikajících jízdních vlastností nabízí řadu pokročilých technologií, které zjednodušují a zpříjemňují jízdu. Patří k nim aktivní parkovací asistent s podporou příčného i podélného stání nebo adaptivní světlomety.

 

 

Ford Edge

Model Edge se v Evropě prodává od roku 2016. Za tu dobu přesvědčil více než 34 000 zákazníků. Nový Ford Edge, který lze již objednávat, podpoří evropskou SUV ofenzivu Fordu, očekávanou v roce 2019.

Stylový, sportovní a precizně zpracovaný nový Ford Edge je technicky nejvyspělejší SUV v historii značky. Nabízí rozsáhlou paletu asistenčních technologií včetně adaptivního tempomatu s funkcí Stop & Go a průběžným centrováním v jízdním pruhu.

 

Ford zařadil do nabídky rovněž novou řadu crossoverů Active, které jsou kategorií SUV inspirovány. Modely Focus Active, Fiesta Active a KA+ Active kombinují vyhlášené jízdní vlastnosti vozů Ford s robustním vzhledem a všestranným zaměřením.

Vozům typu SUV se velmi dobře daří i na čekém trhu. Například mezi lednem a listopadem 2018 jich tu Ford prodal celkem 2 764, tedy nejvíce v historii.

V roce 2019 do prodeje přichází nový Edge, který již lze objednávat. Nabídku doplňují crossovery inspirované kategorií SUV: Focus Active, Fiesta Active a KA+ Active

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code