Renault Austral je letošní „Best Buy Car of Europe 2023“

O modelu Austral, který se na náš trh dostane v příštím roce, jsme již psali. Ze šesti finalistů letošního ročníku soutěže zaujal Austral většinu porotců z největších evropských nezávislých automobilových médií. Mnozí jej umístili na přední příčky svých hlasování jako vůz, který nejlépe splňuje nákupní kritéria evropských spotřebitelů.

Austral, vyráběný v závodě v Palencii, se prodává od listopadu 2022 ve Španělsku a následně začal prodej i ve Francii. Má pomoci značce vytvořit si podíl na trhu soukromých i firemních zákazníků v segmentu C-SUV.

Nové SUV nabízí spojení elektromobilu do města a klasického automobilu s full hybridním motorem E-Tech o výkonu 200 k, schopným překonávat dlouhé vzdálenosti bez dobíjení. Samotná pohonná jednotka pak získala již dříve ocenění TECHNOBEST.

Austral nabízí 32 jízdních asistentů, pokročilý systém Renault 4Control, multimediální systém OpenR link, který nabízí to nejlepší ze služeb a aplikací Google. Díky tomu získal Austral v listopadu loňského roku také ocenění SMARTBEST 2023 jako nejlépe « propojený» vůz v Evropě.

Výrobce ho označuje za svůj nejepší model s prémiovými materiály, velmi vysokou vnímanou kvalitou, vynikajícími jízdními vlastnostmi, působivým designem a pravděpodobně nejpropojenějšími technologiemi v současných automobilech.

Zdroj: Renault, Renault Česká republika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code