Toyota RAV4 dostává většího bratříčka. Přijíždí Highlander

Nejnovějším přírůstkem v evropské nabídce značky Toyota je největší SUV, sedmimístný model Highlander, nabízený s plně hybridní soustavou pohonu nejnovější čtvrté generace a pohonem 4×4. Přes své větší rozměry patří společně s Toyotou RAV4 do segmentu střední třídy. Hybridní SUV a Cross modely pak v nabídku značky doplňuje  kompaktní model C-HR a brzy přibude i plánovaný Yaris Cross ve třídě malých vozů.

Vůz s pohonem všech kol 4×4 AWD-i pohání jej výkonný hybridní motor 2.5 Hybrid Dynamic Force o výkonu 246 koní, který umožňuje zrychlení z 0 na 100 km/h za 8,3 s nebo schopnost utáhnout až dvoutunový přívěs.  Spotřeba paliva se přitom pohybuje na velmi slušné hodnotě okolo 6,6 litru benzínu na 100 km. Prostřednictvím přepínače Drive Mode Select může řidič navolit jeden za 4 jízdních režimů (ECO, NORMAL, SPORT nebo TRAIL).  Všechny čtyři režimy lze použít i v době, kdy se vůz pohybuje v čistě elektrickém režimu EV.

Highlander je v nabídce s pěti metalickými laky a třemi speciálními. V interiéru je možno volit mezi černým a šedým provedením.

Z luxusních prvků výbavy zaujme 12,3″ displej multimediální soustavy na středovém panelu se satelitní navigací nebo head-up displej. K dispozici je podpora technologií Apple CarPlay a Android Auto, bezdrátové nabíjení telefonů, ventilovaná sedadla a přepínatelné digitální vnitřní zpětné zrcátko, které zobrazuje širokoúhlý záběr situace za vozidlem bez blokování výhledu hlavovými opěrkami nebo zadními pasažéry.

Délka vozu je 4 950 mm, šířka 1 930 mm, výška 1 730 mm a rozvor 2 850 mm. Elektricky ovládané páté dveře se senzorem mávnutí nohou pod nárazníkem ukrývají zavazadlový prostor o objemu 658 litrů, při využití prostoru pod podlahou a sklopení opěradel druhé a třetí řady se místo pro náklad zvětší až na maximálních 1 909 litrů.

Velký důraz na bezpečnost

Součástí bezpečnostního paketu Toyota Safety Sense pro Highlander je předkolizní bezpečnostní systém (PCS) s aktivním asistentem řízení pro zabránění nehodám včetně funkce rozpoznávání chodců ve dne i v noci (a identifikací cyklistů za denního světla), adaptivní tempomat s podporou celého rozsahu rychlostí (ACC), ACC se systémem rozpoznávání dopravních značek (RSA), asistent pro udržení v jízdním pruhu (LTA), upozornění na opuštění jízdního pruhu (LDA), automatické přepínání dálkových světel (AHB) a systém rozpoznávání dopravních značek (RSA).

Prodejci Toyoty začali přijímat předobjednávky na první vozy, které se k zákazníkům dostanou na začátku roku 2021.

Základní cena vozu ve výbavovém stupni Comfort začíná na 1 399 000 Kč, vůz ve výbavě Prestige je pak za cenu 1 550 000 Kč a nejvyšší provedení Executive startuje na 1 800 000 Kč.

 

Zdroj: TOYOTA CENTRAL EUROPE-CZECH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code