Vánoční pohled do světa luxusu. Pokochejte se originály

Značka Rolls-Royce je sama o sobě synonymem luxusu. Ovšem najdou se mezi námi i tací, kterým je to málo. Nechávají si proto upravovat vozy podle vlastních představ, které často nemají žádné limity.

Jejich přání se snaží plnit společnost Rolls-Royce Bespoke. Letošní zakázky otevřely nové možnosti v používání vzácných materiálů, složitých řemeslných technik, povrchových úprav a dalších inovativních technologií. Značka dosáhla výjimečného počtu vůbec poprvé použitých řešení, včetně ručně perforovaných kožených sedadel, čalounění stropu s hvězdnou oblohou Starlight Headliner s fascinujícími nebeskými animacemi a trojrozměrnými uměleckými prvky, ohromujících rytin, mnoha nových procesů lakování a vůbec první zakázky s využitím parfému Bespoke.

Podívejme se, jak se fantazii zákazníků podařilo přetvořit a inspiraci z nebeských divů, záhad vesmíru, okouzlujících geografických lokalit, rodinných odkazů, oblíbených barev budoucích majitelů a dalších motivů uvést do života.

Níže je představení jen několik příkladů realizací pro významné klienty.

PHANTOM ROSE BLOSSOM

Tento jedinečný Phantom Extended evokuje krásu a klid letní zahrady. Vyšívaná umělecká díla oslavují růži Phantom, která kvete na nádvoří centrály značky Rolls-Royce.

Tato zvláštní květina je vyobrazena ve výplni na přístrojové desce, takzvané Galerii, a na panelech dveří. Kromě toho jsou květiny vyobrazeny v efektu hvězdné oblohy Starlight Headliner na stropě, jehož dokončení trvalo více než 200 hodin. Mezi květy se míhají čtyři druhy motýlů – otakárek, babočka paví oko, modrásek a pestrobarvec petrklíčový.

Podmanivý květinový motiv pokračuje ve složité a detailní intarzii s růžemi na panelu před spolujezdcem a na zadním panelu, který připomíná vodopád.

PHANTOM SYNTOPIA

Technicky nejsložitější zakázkový model všech dob, Phantom Syntopia,  byl vytvořen ve spolupráci s nizozemskou módní návrhářkou Iris van Herpenovou. Odhaluje krásu plynulého pohybu v pevných materiálech ve svém tématu „tkané vody“, které se rozprostírá napříč uměleckými prvky Galerie, piknikovými stolky, panelem u spolujezdce, kapotou a zakázkovým čalouněním stropu Starlight.

Samotná výroba stropního obložení s motivem „tkané vody“ trvala téměř 700 hodin, přičemž k vytvoření trojrozměrného efektu byl použit jediný kus kůže potažený tkaninou na způsob „tekutého kovu“. Zahrnuje 162 jemných skleněných „perel“ z organzy, které v sídle značky Rolls-Royce aplikoval tým Iris van Herpenové.

Zadní sedadla jsou čalouněna speciálně vytvořenou látkou ze směsi hedvábí s motivem „tkané vody“. Pro dlouhotrvající a sofistikovaný smyslový zážitek začlenil tým specialistů Bespoke do opěrek hlavy mechanismus uvolňující specifický parfém.

GHOST BLACK BADGE ÉKLEIPSIS

Rolls-Royce Black Badge Ghost Ékleipsis Private Collection připomíná podmanivou souhru světla a tmy v okamžiku, kdy Měsíc zakryje Slunce během úplného zatmění.

Na míru vytvořený Starlight Headliner ukazuje animovanou sekvenci evokující okamžik zatmění. Kruh 940 bodů z optických vláken vytvoří světelnou zář kolem měsíční  siluety, obklopenou 192 hvězdami. Animace zůstává viditelná přesně 7 minut a 31 sekund, což je nejdelší možná doba úplného zatmění Slunce.

Osvětlený panel palubní desky zdobí 1 846 laserem vyřezaných hvězd v symbolické časové ose úplného zatmění. Vrcholem kompozice jsou zakázkové hodinky s briliantovým výbrusem zasazeným do lunety, který připomíná efekt „diamantového prstence“.

CULLINAN BLACK BADGE BLUE SHADOW

Cullinan Black Badge Blue Shadow Private Collection je inspirován Kármánovou linií, neviditelnou hranicí 100 kilometrů nad zemským povrchem, kde končí atmosféra Země a začíná nekonečný vesmír.

Stropní obložení Starlight Headliner zahrnuje složitou výšivku zobrazující povrch Měsíce, která se skládá z 250 000 jednotlivých stehů nití v pěti různých barvách. Měsíc obklopuje 1 183 blikajících „hvězd“: 799 bílých a 384 modrých – z nichž každá byla na své místo uložena ručně.

Kožená sedadla jsou poprvé opatřena uměleckými perforacemi. Výsledné dílo tvoří 75 000 miniaturních otvorů a s jejich pomocí se napodobuje vzor mraků vířících nad kontinenty a oceány při pohledu z vesmíru.

GHOST CHAMPAGNE ROSE

Ghost Champagne Rose vyzdvihuje oblíbenou barvu klientky připomínající její digitální alter-ego @ChampagneRose. Vytvoření jednotné barvy karoserie i vnitřního obložení bylo mimořádně složité. Každý materiál absorbuje a odráží světlo odlišně a oko je schopné tyto minimální odchylky odlišit.

Tým specialistů Bespoke proto vyvinul řadu variant odstínu „Champagne Rose“, z nichž každá je jemně upravena podle vlastností každého materiálu, aby byl výsledek jednotný. Jedná se o skutečné technické a umělecké mistrovské dílo.

GHOST MANCHESTER

Tento jedinečný Ghost oslavuje klíčový historický význam Manchesteru pro značku Rolls-Royce. Dne 4. května 1904 v tamním hotelu Midland se Charles Rolls a Henry Royce poprvé setkali a dohodli se, že postaví „nejlepší auto na světě“.

Osvětlený panel palubní desky automobilu, který vznikl v jediném kusu, obsahuje 10 000 laserem vyřezaných bodů zobrazujících letecký pohled na Manchester a největší tečka přibližuje polohu hotelu Midland.

Součástí návrhu je také Manchesterská včela: více než 150 let starý emblém města, který symbolizuje tvrdou práci a kolektivní úsilí místních lidí. Je součástí linky na karoserii a jako jemná výšivka na čalounění předních a zadních sedadel.

GHOST AMBER ROADS

Tato velkolepá kolekce, která vznikla v pouhých 12 exemplářích, je inspirována jantarem, známým jako „zlato severu“ a obchodovaným po trasách známých jako „jantarové cesty“ již více než 3 500 let. Tyto historické obchodní cesty jsou vyobrazeny v zakázkovém stropním čalounění Starlight a osvětleném panelu palubní desky.

Dvoubarevná povrchová úprava exteriéru a paleta interiéru zdůrazňují teplý a lesklý charakter jantaru. Leštěný jantar je zasazen do otočného ovladače na středovém panelu a tím přidává i hmatový zážitek z kontaktu s vzácným šperkem.

WRAITH BLACK BADGE BLACK ARROW PRIVATE COLLECTION

Tato kolekce, která byla vytvořena při příležitosti ukončení výroby modelu Wraith, obsahuje 12 exemplářů vůbec posledního kupé Rolls-Royce s motorem V12.

Série připomíná pozemní rychlostní rekord, který 16. září 1938 ustanovil kapitán George Eyston na solných pláních Bonneville v Utahu. Celkem 2 117 „hvězd“ z optických vláken znázorňuje Mléčnou dráhu a souhvězdí přesně tak, jak se tam té noci objevila. Složitý design protisměrně otevíraných dveří se skládá z více než 320 laserem vyřezávaných intarzií a napodobuje popraskaný, nepravidelný povrch solných plání.

Jedinečné umělecké dílo na přístrojové desce zobrazuje motor V12 vyrytý na jediném plátu černě lakovaného hliníku, který odhaluje lesklý kov pod ním, a tím připomíná tuto ikonickou součást vozů Rolls-Royce.

CULLINAN PEARL

Vskutku velkolepý Cullinan, který si majitel objednal k významnému jubileu,  odráží klientovu vášeň pro perly a zahrnuje jedno z nejpropracovanějších použití perleti, jaké kdy bylo v automobilu Rolls-Royce k vidění.

Vnější povrchová úprava zachycuje barvy nejcennější perly ve sbírce majitele. Piknikové stoly mají velkolepý kruhový vzor vyrobený z 1 351 samostatných kousků perleti, z nichž každý je individuálně vybrán a ručně vykládán. Motiv krycí lišty ilustruje arabský symbol pro „otce“. Zakázkový stropní panel Starlight Headliner zachycuje noční oblohu tak, jak vypadala v rodném domě majitele ten den, kdy se narodil.

PHANTOM CINQUE TERRE

Tento jedinečný Phantom je poctou krajině a vinařskému dědictví italského regionu Cinque Terre. Umělecké dílo v Galerii na palubní desce představuje imaginární spojení prvků z pěti ligurských vesnic na útesech. Návrh byl nejprve digitálně připraven a poté ručně zhotoven technikou airbrush.

Zakázkové stropní obložení Starlight Headliner obsahuje mapu Itálie, vyšitou 14 338 jednotlivými stehy, s pěti výraznými „hvězdami” označujícími umístění vesnic tohoto regionu.

Zadní dveře jsou zdobeny motivy hroznu ve výšivce: každá obsahuje 9 215 stehů a používá dvě různé techniky k vytvoření lesku a textury. Motiv se objevuje také jako složitě pokovená intarzie na zadních piknikových stolcích ze zlata a nerezové oceli a dále jako součást linie podél vozu.

CULLINAN BLACK BADGE LUCID NIGHTS

Tyto tři pozoruhodné zakázkové modely, vytvořené exkluzivně pro Jižní Koreu, vystihují scenérii, atmosféu a dynamikou noční metropole Soulu.

Výrazné barevné odstíny exteriéru, připomínající neonově osvětlené ulice, zahrnují odvážnou zelenou Lime, svůdnou červenou Indy a zářivou fialovou Tucana.

Zdroj: Rolls-Royce Motor Cars

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code