Vítězem ankety Ženské auto roku se letos stala Kia EV9

Anketa „Women’s World Car of the Year“ vznikla v roce 2009. Její porotu tvoří motoristické novinářky z různých zemí 5 kontinentů. Cenu uděluje ve více kategoriích: bezpečnost, komfort, technologie a konektivita, poměr kvalita / cena, dopad na životní prostředí a design.

V letošním ročníku se celkovým vítězem soutěže stala elektrická Kia EV9. Vybrána byla z pětice finalistů porotou, složenou tentokrát ze 75 motoristických novinářek z 52 zemí světa.

Do hlasování o celkového vítěze tento model postoupil na základě vítězství v kategorii SUV, oznámeného na konci ledna.

Letošní volba byla obzvláště obtížná vzhledem k vynikající úrovni všech kandidátů, říká Marta Garcia, výkonná prezidentka WWCOTY. Každý z finalistů měl dostatečné zásluhy na to, aby získal trofej. Kia EV9 zvítězila nad svými soupeři, protože se jedná o vozidlo, které je schopno uspokojit potřeby spotřebitelů na celém světě.“

Kia EV9 zvítězila díky kapacitě umožňující pojmout celou rodinu, a to až sedm členů posádky. Současně se jedná o první vůz v segmentu E-SUV nabízející délku přes 5 metrů. Kia EV9 se vyznačuje zejména širokým využitím recyklovaných materiálů v interiéru vozu, originálním designem a technologiemi, dostupnými ve vybraných modelech prémiových značek. Nechybí mimo jiné možnost obousměrného nabíjení i ultrarychlého dobíjení.

Stejnou cenu obdržel za rok 2023 crossover Niro a SUV Sportage v roce 2022 ovládlo kategorii nejlepší Rodinné SUV.

Další informace o soutěži Světové ženské auto roku naleznete na oficiálních webových stránkách: www.womensworldcoty.com

 

Zdroj: Kia Czech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code