Volkswagen odhalí za týden v Mnichově nový Passat

Nový Passat bude již za několik dnů poprvé představen veřejnosti na autosalonu IAA Mobility v Mnichově (5.–9. 9. 2023).  S více než 34 miliony prodaných exemplářů je Passat po Golfu historicky nejprodávanějším modelem značky Volkswagen, a předstihl dokonce již i legendárního Brouka.

Interiér

Passat Variant poskytne cestujícím v tichém a prostorném interiéru vysokou úroveň cestovního komfortu. Tu lze ještě umocnit na přání novými sedadly ergoActive s 10komorovým vzduchovým systémem pro tlakovou bodovou masáž.

Zcela nově vyvinutá digitalizovaná přístrojová deska s velkoplošnými displeji umožní intuitivní ovládání všech funkcí.

Prodloužení rozvoru náprav o 50 mm přineslo zvětšení prostoru pro nohy o 50 mm. Zavazadlový prostor nabízí objem až 1920 litrů.

Asistenční systémy

Nový Passat Variant bude uveden na trh s rozšířenou nabídkou  asistenčních systémů. Novinkou je spektrum asistenčních systémů pro parkování. Mezi ně patří na přání dodávané systémy „Park Assist Plus“, „Park Assist Pro“ a funkce paměti pro „Park Assist Pro“. Prostřednictvím systému „Park Assist Pro“ může řidič zaparkovat nový Passat Variant pomocí dálkového ovládání na chytrém telefonu a stejným způsobem i vyjet z parkovacího místa.

Je-li Passat vybaven funkcí paměti pro „Park Assist Pro“, dokáže systém na přání zaznamenat a uložit posledních 50 metrů jízdy. Jakmile se Volkswagen znovu ocitne na příslušném místě, například před vjezdem pod zastřešené parkovací stání u domu, nabídne řidiči, že převezme zaparkování vozu. Možné je i automatické vyjetí z parkovacího místa.

Pohony

Požadavky zákazníků zohledňuje nabídka pohonů, která zahrnuje pět variant přeplňovaných zážehových a vznětových motorů, doplněná dvěma plug-in a jedním mild hybridním pohonem.

Základem jsou dva přeplňované zážehové motory (2.0 TSI) o výkonu 150 kW (204 k)1 nebo 195 kW (265 k) a tři turbodiesely (2.0 TDI) dodávané ve výkonových stupních 90 kW (122 k), 110 kW (150 k)1 nebo 142 kW (193 k)1. Ve všech případech je součástí sériové výbavy dvouspojková automatická převodovka DSG. Varianty s výkonem 195 kW nebo 142 kW mají sériově pohon všech kol 4MOTION. Všechny ostatní varianty disponují pohonem předních kol.

Dva zcela nově vyvinuté plug-in hybridní pohony (eHybrid) se systémovým výkonem 150 kW (204 k) nebo 200 kW (272 k) umožní  ve spojení s novou sadou akumulátorů o využitelné kapacitě 19,7 kWh dojezd cca 100 km2 výhradně na elektřinu. Kratší jsou i doby nabíjení, protože akumulátorovou baterii bude nyní možné nabíjet střídavým proudem výkonem 11 kW místo dosavadních 3,6 kW. Na rychlonabíjecích stojanech se stejnosměrným proudem může Passat Variant eHybrid dobíjet elektrickou energii dokonce výkonem až 50 kW. Spojení elektromotoru a nového přeplňovaného zážehového motoru (1.5 TSI evo2) zajišťuje celkový dojezd cca 1000 km.

Další novinkou pro model Passat je 48V mild hybridní pohon (eTSI s výkonem 110 kW/150 k). Ten přeměňuje kinetickou energii na elektrickou a umožňuje setrvačnou jízdu s vypnutým spalovacím motorem.

Jízdní vlastnosti

Novou úroveň podvozkové techniky reprezentuje adaptivní regulace podvozku „DCC Pro“. Svým rozsahem nastavení mezi maximální dynamikou a nejvyšším komfortem umožňuje poprvé ve voze Volkswagen použitá dvouventilová technologie tlumičů.

Značka Volkswagen osobní vozy působí na více než 140 trzích po celém světě a vyrábí vozidla ve 29 závodech ve dvanácti zemích. V roce 2022 dodal Volkswagen zákazníkům 4,56 milionu vozidel. V současnosti pracuje pro značku Volkswagen 170 000 lidí na celém světě.

Nový Passat bude uveden na trh v prvním čtvrtletí 2024 jako univerzálně využitelný Variant.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code