Volkswagen Touareg prošel modernizací

Volkswagen Touareg je na trhu od roku 2002. Nyní přichází na trh modernizovaná verze III. generace. Toto SUV vyráběné v Bratislavě nabízí nejnovější technologie a modernizovaný prémiový design. Zákazníci mají na výběr čtyři stupně výbavy a různé varianty šestiválcových pohonů na naftu nebo benzin, včetně plug-in hybridních jednotek eHybrid.

„Volkswagen Touareg stojí na samém vrcholu naší široce rozvětvené nabídky modelů v oblíbeném segmentu SUV a modernizovaný Touareg své postavení vlajkové lodi pro nejnáročnější zákazníky potvrzuje dalšími technologickými inovacemi a ještě prémiovějším designem,“ říká Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika. „Navzdory všem změnám však Touareg zůstává ve své podstatě všestranným automobilem pro každodenní provoz, dobrodružné výpravy i nejnáročnější přepravní úkoly. A to vše s úrovní komfortu a bezpečnosti, která snese porovnání s konvenčními luxusními automobily.“

Volkswagen posunul třetí generaci modelu Touareg na ještě vyšší úroveň rozsáhlou modernizací. Podvozek tohoto prémiového SUV byl společně s konceptem zobrazování a ovládání zásadně vylepšen. Design přídě i zádě zaujme ostřejšími rysy.

Mimořádně výrazné jsou nově vyvinuté světlomety IQ.LIGHT – HD LED Matrix. Ty patří mezi nejlepší osvětlovací systémy na světě. S více než 38 000 interaktivními LED mikrodiodami promítají na jízdní pruh přesně ohraničený světelný koberec. Zadní LED svítilny jsou koncipované jako světelná lišta, do níž je poprvé vloženo červeně podsvícené logo Volkswagen. Touareg je nyní sériově vybaven mimo jiné novým senzorem zatížení střechy, který je propojen s elektronickými systémy podvozku.

Přístrojová deska „Innovision Cockpit“ kombinuje digitální panel sdružených přístrojů „Digital Cockpit“ a highendový informační, zábavní a navigační systém „Discover Pro Max“. Nejnovějšímu stupni vývoje odpovídá rovněž sériově dodávané hlasové ovládání. Vstupy USB-C s nabíjecím výkonem až 45 W (dosud 15 W) umožňují navíc výrazně rychlejší nabíjení elektronických zařízení, jakými jsou chytré telefony, tablety nebo notebooky.

Již základní linie Touareg zahrnuje v sériové výbavě mimo jiné 18“ kola Cascade z lehké slitiny, 2zónovou automatickou klimatizaci Climatronic. Disponuje digitální přístrojovou desku Innovision Cockpit s informačním, zábavním a navigačním systémem Discover Pro Max. Zadní LED svítilny jsou propojené bez podsvíceného loga VW, LED světlomety jsou v základní verzi.

Dále zde najdeme zadní kameru Rear View, adaptivní tempomat ACC, asistenční systémy Front Assist, Lane Assist a rozpoznávání dopravních značek. Nechybí multifunkční kožený volant, systém bezklíčového startování Keyless Go, vyhřívání předních sedadel, elektrické ovládání víka zavazadlového prostoru. Paket Konektivita nabízí bezdrátové propojení telefonu App-Connect Wireless a indukční nabíjení.

Verze Elegance se odlišují mimo jiné bílým ambientním osvětlením interiéru a specifickým ozdobným obložením, předními světlomety IQ.LIGHT – HD LED Matrix, podsvíceným logem VW vzadu, zvýrazněnými funkcemi brzdových světel a koncových směrových ukazatelů vzadu, specifickým designem masky chladiče a nárazníků, osvětlením okolí vozidla s promítáním loga VW, koženými sedadly a vyhřívaným volantem. Plug-in hybridní varianta eHybrid k tomu přidává například 4zónovou automatickou klimatizaci Climatronic, panoramatické střešní okno, 19“ kola Tirano z lehké slitiny, nabíjecí kabely a akustickou funkci e-Sound pro jízdu s elektrickým pohonem.

Sportovně laděný Touareg R-Line se prezentuje mimo jiné 20“ koly Braga z lehké slitiny, specifickou maskou chladiče a nárazníky R-Lin. Přední světlomety jsou IQ.LIGHT – HD LED Matrix, vzadu je podsvícené logo VW, zvýrazněná brzdová světla a směrové ukazatele. Uvnitř najdete ergonomické sedadla ergoComfort čalouněnými kůží Vienna R, s elektricky nastavitelnou polohou, bederními opěrkami a pamětí pro uložení nastavené polohy. Strop je tmavě čalouněný, tmavě tónovaná jsou skla oken od střešních sloupků B dozadu. Kožený sportovní multifunkční volant je vyhřívaný a kryty pedálů jsou z ušlechtilé oceli.

Vrcholná verze R posouvá vzhled modelu Touareg ještě blíž ke světu motoristického sportu. Jeho výbava zahrnuje například barevné ambientní osvětlení interiéru, panoramatické střešní okno, 4zónovou automatickou klimatizaci Climatronic, nabíjecí kabely pro domácí i veřejné nabíjení, paket Black Style, a oproti předchozí verzi R je nově vybaven podvozkem se vzduchovým odpružením Air PHEV a funkci e-Sound.

Ceny modelu Touareg na českém trhu začínají již od 1 699 900 Kč. S pohonem všech kol 4MOTION si mohou zákazníci nakonfigurovat ve stupních výbavy Touareg, Elegance, R-Line nebo R. Základní Touareg za 1 699 900 Kč je poháněn vznětovým motorem 3,0 litru V6 TDI o výkonu 170 kW.

Na opačném konci spektra figuruje sportovní Touareg R s plug-in hybridním systémem eHybrid na základě zážehového motoru 3,0 litru V6 TSI vyladěným na nejvyšší systémový výkon 340 kW. Základní cena je v tomto případě 2 370 900 Kč.

Zlatým středem mohou být pro mnohé zákazníky výbavové linie Elegance a R-Line. S těmito výbavovými liniemi se pojí také nejširší výběr pohonů, který zahrnuje jednotky 3,0 litru V6 TDI o výkonu 170 kW (pouze R-Line) nebo 210 kW a 3,0 litru V6 TSI o výkonu 250 kW.

Portfolio pohonů završuje externě nabíjitelný hybridní systém eHybrid se systémovým výkonem 280 kW pro stupeň výbavy Elegance. Základní cena modelu Touareg Elegance je 1 923 900 Kč a model Touareg R-Line (170 kW) začíná na cenovce 1 925 900 Kč.

Zákazníci si mohou svůj Touareg individualizovat výběrem z široké škály prvků výbavy na přání. K dispozici mají například 8 nových designů kol s průměrem ráfku od 19 do 22 palců. Vzduchové odpružení se dodává ve třech variantách: Air & Steering, Professional a Air PHEV pro hybridní verze (bez řízení zadních kol). Prémiový audiosystém Dynaudio „Consequence“ nabízí výkon 730 W a subwoofer. Interiér verzí Elegance a R-Line lze nově zušlechtit prošívaným čalouněním kůží Puglia a sedadly s funkcemi odvětrávání a masáže. Již ve fázi předprodeje jsou k dispozici atraktivní akční pakety s 25 % zvýhodněním (paket Air Comfort pro eHybrid je zvýhodněn dokonce 30 %).

 

Zdroj: Volkswagen, Porsche Česká republika

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code