Volné nebe nad hlavou a luxus kolem sebe. Nové Maserati GranCabrio

Pomalu přichází jaro, s ním i sluníčko a teplé dny, lákající k vyjížďkám. Vyjížďkám, které nemusí mít jasný cíl, kdy jde jen o pocit volně plynout krajinou, kochat se přírodou. V takovém případě nění nic příjemnějšího, než když máte maximální propojení s okolím, jeho atmosférou a vůněmi, prostě vítr ve vlasech.

Takový zážitek může zprostředkovat pouze auto beze střechy, otevřené maximálně všem podnětům, přicházejícím z krajiny kolem vás. A pokud je to auto, které vás zároveň hýčká svým luxusem, je takový zážitek nezapomenutelný.

Jedním z takových aut, které se zde můžeme alespoň prohlédnout, je nový spyder od Maserati. Model GranCabrio, zbrusu nová a stejně elegantní otevřená verze svého dvojčete kupé, oceňovaného modelu GranTurismo. Spyder je pokračovatelem více než 60 let trvajícího příběhu – kabrio varianta prvního silničního sportovního vozu Maserati 3500 GT byla představena na ženevském autosalonu v roce 1959.

Maserati GranCabrio je dodáván ve výbavovém stupni Trofeo, vybaveném šestiválcovým spalovacím motorem Nettuno, 3,0litrovým dvoulitrem s výkonem 542 koní.

Nový kabriolet pro čtyři cestující je celý vyroben v Itálii. Látková střecha je navržena tak, aby zabírala co nejméně místa při automatickém ukládání do zavazadlového prostoru – kam se složí za 14 sekund i při jízdě rychlostí až 50 km/h.

Pozornost je věnovaná designu a technologiím, které se promítají do nejlepších služeb infotainmentu a asistenčních služeb pro řidiče.

„Zážitek pod širým nebem“ umocňuje pozoruhodný tepelný a akustický komfort, přičemž měkká střecha je k dispozici v pěti barvách, které lze ovládat z centrálního displeje prostřednictvím dotykového tlačítka, což zajišťuje úplnou kontrolu a naprostou autonomii.

Pro milovníky jízdy pod širým nebem myslelo Maserati na vše; GranCabrio je standardně vybaveno inovativním vyhříváním krku, které vyhřívá krk řidiče a spolujezdce ve třech různých úrovních intenzity.

Jednou z příplatkových výbav je větrná clona, kterou lze použít při cestování ve dvou, a která se skládá ručně. Když je střecha otevřená, snižuje vznik turbulencí v prostoru pro cestující a umožňuje využívat nejlepší aerodynamické vlastnosti vozidla.

Nové GranCabrio, vytvořené souběžně s modelem GranTurismo zůstalo věrný klasickým proporcím, typickým pro vozy značky z Modeny, používajícím nejlepší mechaniku ve své třídě a nejnovější technologie. Kvalitní interiér ukazuje osobitou řemeslnou zručnost tvůrců a nabízí  současný luxus v souladu s tradicí vozů s trojzubcem.

Zdroj: Scuderia MC Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code