Volvo chce zrychlit nabíjení svých elektromobilů

Společnost Volvo Cars navázala spolupráci se společností Breathe Battery Technologies (Breathe) a stala se tak první automobilkou, která získala přístup k nejnovější verzi jejího patentovaného nabíjecího softwaru. Breathe je londýnský start-up, který vyvíjí software pro správu baterií.

Nová technologie bude použita u nové generace plně elektrických vozů, kde výrobce očekává, že zkrátí dobu potřebnou k nabití plně elektrického Volva z 10 na 80 % stavu baterie až o 30 % času*, a to při zachování stejného nabití a dojezdu. Zlepšení doby nabíjení by mělo být zajištěno po celou dobu životnosti baterie bez vlivu na její stav.

Softwarově definované baterie

Na rozdíl od tradičního nabíjení využívá software Breathe adaptivní nabíjení, které dynamicky řídí baterii v reálném čase, což vede k výrazně kratším dobám nabíjení.

Pomocí algoritmů řídí software proces nabíjení v souladu se stavem baterie tak, aby se vyhnul riziku změnám lithia, které může poškodit výkon a životnost baterie. Je plně kompatibilní s hardwarem používaným v nové generaci elektrických vozů Volvo.

články baterie
články baterie

Fond Volvo Cars Tech Fund byl založen v roce 2018 s cílem investovat do společností a technologických oblastí, jako je elektrifikace, umělá inteligence, autonomní řízení, atd.

* Různé sady baterií budou mít za následek různou dobu nabíjení. Testování ukázalo zlepšení doby nabíjení v rozmezí 15-30 %.

Zdroj: Volvo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code