Výsledková sezona loňského roku začíná. Jako jeden z prvních se výsledky pochlubil Mercedes-Benz

Loňský rok byl podle slov šéfů některých automobilek slušný. Mezi ně patří i Mercedes-Benz. Ten podle svých statistik  dodal v období od ledna do prosince 2023 na český trh 8 642 osobních automobilů, což znamenalo meziroční nárůst 17,9 %.

V tabulkách celkových prodejů se mezi značkami posunul z osmého na šesté místo a potvrdil své první místo mezi prémiovými značkami.

Alexander Henzler, generální ředitel Mercedes-Benz Česká republika k tomu říká: „Pozice značky Mercedes-Benz v České republice je dlouhodobě na špičkové úrovni, ovšem letošní výsledek je mimořádný z řady důvodů. Podařilo se nám dosáhnout historicky nejvyšší příčky v absolutní žebříčku a dále zvýšit už tak vysoký podíl na trhu. Česká republika vyniká rovněž mimořádně vysokým zájmem o luxusní, sportovní a elektrifikované modely z naší nabídky“.

V nejvyšším segmentu E luxusních automobilů značka získala s modely GLE, GLS a Třídou G 30% podíl na trhu a tím i první místo.

Mercedes-Benz GLE kupé

Dvojice GLE a GLE kupé se prodejem 1 230 vozů stala také nejprodávanější modelovou řadou Mercedes-Benz v České republice. Z celkového počtu pak bylo 211 registrací a tím i podíl přes 17 % s plug-in hybridním pohonem. Oproti většině ostatních značek zachovává Mercedes – Benz i možnost volby plug-in hybridního provedení v kombinaci s kombinaci s dieselovým motorem. A ukazuje se, že to je dobrá volba, protože si ji u modelů GLE a GLE kupé vybrali 3 ze 4 zákazníků. Nejprodávanějším plug‑in hybridním modelem značky Mercedes-Benz v České republice se pak stal model Mercedes-Benz GLE 350 de 4MATIC.

Mercedes AMG G 63

Mezi dlouhodobě nejúspěšnější trhy v Evropě patří Česká republika s 596 registracemi v případě modelu GLS. Rekordního počtu 320 registrací dosáhla i legendární Třída G, kterou v letošním roce čeká modernizace včetně premiéry plně elektrického modelu.

Třída S v podání značky Mercedes-AMG

Ještě větší prodej, 378 vozů, dosáhl vrcholný sedan Třídy S. Tato vlajková loď značky tak dosáhla téměř 45% podíl v tomto segmentu.

Zájem roste nejen o luxusní, ale i sportovní vozy

Z prémiových značek dosáhla v loňském roce více než 800 registrací a tím i prodejní rekord značka Mercedes-AMG. Tento počet zahrnuje Třídu G jako neprodávanější model Mercedes-AMG, ale i supersportovní plug-in hybridy Třídy C, Třídy S a AMG GT 4dveřové kupé s jedinečnou technologií E Performance. Počtu 98 registrací dosáhl i roadster SL s historií již od 50-tých let.

Mercedes AMG SL

Mercedes-Maybach Třídy S a GLS pak našel více než 100 nových majitelů, což je také prodejním rekordem této značky v České republice.

Plug-in hybridní i čistě elektrické modely

Jak už bylo řečeno, stuttgartská automobilka nabízí plug-in hybridní modely ve spojení jak s benzinovými, tak naftovými motory. Čistě na elektřinu umožňují ujet i více než 100 km a vloni jich bylo na českém trhu zaregistrováno 609. Celkový podíl elektrifikovaných vozů Mercedes-Benz na odbytu v ČR díky tomu dosáhl 12,3 %. Průměrná hodnota na českém trhu je přitom 5,6 %.

Nejvyššího podílu (18,3 %) plug-in hybridních motorizací bylo dosaženo u GLC a GLC kupé, které se dle očekávání krátce po své premiéře vyšplhaly na samou špičku prémiových SUV střední třídy.

Portfolio čistě elektrických vozů obsahuje kompaktní SUV EQA a EQB s vyšším dojezdem, nejprodávanější modely EQE SUV a EQS SUV i luxusní sedany EQE a EQS. Nabídku doplňují i velkoprostorová vozidla EQT a EQV. Podle statistiky registrací Svazu dovozců automobilů (SDA) se prodalo loni 451 vozů, což znamená celkově 5. příčku mezi elektromobily.

Mercedes EQ

Celkově tak značka dosáhla 1060 registrací plug-in hybridních a elektrických modelů a 4. příčku mezi všemi výrobci.

Novinky roku 2024

Výrazná modernizace bude pokračovat i v roce 2024. U nedávno uvedené Třídy E přicházejí  po sedanu s nabídkou plug-in hybridů nyní na trh také šestiválcové motorizace a kombi včetně zvýšené terénní verze All-Terrain.

Zájemce o sportovní vozy potěší nové dvoudveřové kupé CLE, kdy během jara dorazí do českých showroomů i jako kabriolet. Třída E a CLE se zároveň v druhé polovině objeví i ve verzích Mercedes-AMG.

V roce 2024 nabídne sportovní divize Mercedes-AMG celou řadu zcela nových modelů včetně druhé generace sportovního vozu Mercedes-AMG GT. Mercedes-Maybach představí první elektromobil Mercedes-Maybach EQS SUV.

Zdroj: Mercedes-Benz Česká republika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code