Chcete koupit nové auto? A přemýšlíte o zůstatkové ceně při jeho prodeji?

Málokdo při koupi vozu počítá s tím, že si ho nechá až do konce jeho životnosti. Většinu z nás tak už při koupi vozu zajímá, jakou životnost může mít a jak moc ztratí na hodnotě do okamžiku následného prodeje. Obecně je známo, že některé značky a konkrétní modely cenu ztrácí rychleji a některé skoro vůbec. Taková informace může být velmi užitečná a kupujícímu může ušetřit spoustu peněz.

Je jasné, že jednotlivé trhy mají svá specifika a pozice jednotlivých značek se na žebříčku srovnávajícím vozy podle parametrů pořizovací ceny a životnosti mohou lišit. Přesto může být zajímavé, jaká je situace na jednom z největších automobilových trhů v USA. Americký portál iSeeCars zde vydal žebříček 25ti nových vozů, které lze zakoupit s nejlepším poměrem hodnoty a ceny.

Společnost iSeeCars analyzovala ceny více než 8,3 milionu nových vozů prodaných v období září – prosinec 2023 a stavy tachometrů více než 181 milionů ojetých vozů ze své studie Longest Lasting Cars Study, aby určila žebříček nejlepších nových vozů za dané peníze.

„Ceny nových vozů neustále stoupají, a proto je pro kupující hledání nejvýhodnějších modelů důležitější než kdy jindy,“ řekl výkonný analytik iSeeCars Karl Brauer. „Identifikací vozů, které kombinují nejnižší pořizovací cenu s nejdelší životností, pomáháme zákazníkům, kteří chtějí maximálně využít svůj rozpočet na nákup vozu.“

Kompaktní vozy tvoří šest z prvních deseti míst žebříčku. Nejvýznamnější značkou v první pětadvacítce automobilů je Toyota se sedmi modely, následovaná značkami Honda a Subaru, každá se čtyřmi modely.

Prvních pět příček obsadily Mitsubishi Mirage, Toyota Corolla, Subaru Impreza, Honda Accord a Honda Civic.

Pouze pět z 25 nejlepších vozů pochází od jiných než japonských značek, které zastupují modely Volkswagen Jetta, Chevrolet Malibu, Hyundai Elantra, Ford Escape a Hyundai Tucson.
V průměru stojí nový vůz 2 779 USD na každých 10 000 mil životnosti, ale všech 10 nejlepších nových vozů za dané peníze stojí méně než 1 700 USD na 10 000 mil životnosti

Na českém trhu je z nabídky vítězné značky modelem s nejnižší ztrátou hodnoty, který lze na trhu pořídit, model Space Star. Jeho cena začíná s atmosférickou dvanáctistovkou, bohatou základní výbavou a tovární zárukou na 5 let již od 294 760 Kč. Nabízí tak nejlepší poměr při srovnání vstupní ceny nového vozu, průměrného nájezdu a následné ceny na trhu ojetých vozů.

„Mitsubishi Space Star se dlouhodobě těší u našich zákazníků velké oblibě. Díky velmi dobré ceně, spolehlivému čistě benzínovému motoru a dobré výbavě se není čemu divit. Jsem rád, že jsme jedna z mála značek, která takovýto vůz na trhu ještě stále nabízí.“ říká obchodní ředitel Vladimír Hejna.

Metodika

Společnost iSeeCars analyzovala ceny více než 8,3 milionu nových vozů prodaných v období září – prosinec 2023 a stavy tachometrů více než 181 milionů ojetých vozů ze své studie Longest Lasting Cars Study. Průměrná ceníková cena každého modelu byla porovnána s jeho průměrnou životností (v kilometrech), aby se vypočítala pořizovací cena na 10 000 km.

O iSeeCars.com

iSeeCars.com je společnost zabývající se vyhledáváním a výzkumem automobilů na základě dat, která pomáhá zákazníkům najít nejlepší nabídky automobilů tím, že používá analýzu velkých dat založenou na více než 25 miliardách (a stále rostoucích) datových bodů a využívá vlastní algoritmy k objektivní analýze, hodnocení a sestavení žebříčku milionů nových a ojetých

Odkaz na celý článek: https://www.iseecars.com/best-new-cars-for-the-money-study

Zdroj: M Motors CZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code