Chcete vědět, k čemu jsou systémy aktivní bezpečnosti a asistenční systémy? (2)

Pre‑Collision System (PCS) – Předkolizní bezpečnostní systém

Bezpečnostní systém předcházení kolizím využívá kameru ve spojení s laserem k rozpoznávání vpředu jedoucích vozidel. Pokud systém vyhodnotí potenciální riziko nehody, řidič je akustickým a vizuálním varováním upozorněn a současně se aktivuje brzdový asistent.
V případě, že řidič nezačne včas sám brzdit, automaticky se aktivují brzdy s cílem střetu zabránit, nebo alespoň minimalizovat jeho následky.

Lane Departure Alert (LDA) – Systém opuštění jízdního pruhu

Asistent pro jízdu v pruzích, jako součást bezpečnostního systému Toyota Safety Sense, sleduje kamerou vodorovné značení vpředu na vozovce, a pokud vozidlo začne vyjíždět z jízdního pruhu, aniž by řidič dal znamení o změně směru jízdy, systém jej akustickým a optickým varováním upozorní – řidič pak může směr jízdy upravit.

Road Sign Assist (RSA) – Systém rozpoznávání dopravních značek

Systém RSA sleduje dopravní značky před vozidlem a následně v zorném poli řidiče na barevném TFT displeji zobrazuje různé užitečné informace, jako např. aktuální rychlostní omezení nebo zákaz předjíždění. Systém také vydává akustická a optická varování v případě, že řidič příslušné dopravní značky nerespektuje

Automatic High Beam (AHB) – Automatické přepínání dálkových světel

Automatická dálková světla zajišťují optimální osvětlení vozovky za jízdy v noci, a to s ohledem na všechny účastníky silničního provozu.
Kamera rozpoznává světlomety vozidel blížících se v protisměru i koncová světla automobilů jedoucích vpředu a současně monitoruje i intenzitu pouličního osvětlení. Systém automaticky přepíná mezi dálkovými a potkávacími světly pro bezpečnější jízdu po setmění.

Zdroj: Toyota

Předchozí článek ze seriálu o bezpečnostních asistentech naleznete ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code