Chcete vědět, k čemu jsou systémy aktivní bezpečnosti a asistenční systémy? (3 – Kia)

V tomto díle jsou popsány systémy, použité v modelu Kia Sportage, jehož test najdete ZDE

Vyspělý systém osvětlení

Nejmodernější osvětlovací technika zcela nového modelu Kia Sportage zajišťuje naprosto bezproblémové cestování. Adaptivní bi-xenonové světlomety, s dynamickým natáčením do zatáček, zvyšují bezpečnost jízdy za tmy aktivním přisvětlováním prostoru uvnitř zatáček. Asistent dálkových světel automaticky detekuje přední nebo zadní světlomety vozidel vpředu a podle toho aktivuje tlumená nebo dálková světla.

Preventivní podpora

Systém rozpoznávání dopravních značek informuje řidiče o právě platném omezení rychlosti. Kamera zaznamenává dopravní značky omezující rychlost jízdy a na panelu přístrojů jsou tyto značky zobrazovány. Asistent pro jízdu v jízdním pruhu Vás pomocí stejné kamery bude aktivně upozorňovat, pokud začnete vyjíždět z jízdního pruhu bez zapnutých ukazatelů směru. V případě potřeby dokonce zasáhne do řízení a vrátí vůz zpět do jízdního pruhu.

Zadní kamera

Zadní kamera poskytuje kompletní obraz, včetně dynamických naváděcích linií na displeji navigačního systému, které Vám pomohou s řízením vozidla do vybrané mezery.

Chytrý parkovací asistent

Chytrý parkovací asistent zaparkuje vůz na podélné nebo příčné parkovací místo. A stejnou pomoc poskytne i při vyjíždění z paralelního parkovacího místa. Všechno, co musí řidič udělat, je jen upravovat rychlost jízdy a řadit.

Telematické služby Kia’s Connected Services

Telematické služby „Kia’s Connected Services powered by TomTom“ i na cestách poskytují všechny potřebné informace. Na displeji jsou prakticky zobrazovány informace o omezení rychlosti, počasí, dopravě a mnoho dalších údajů (k aktivaci služeb je nezbytný chytrý telefon s datovým tarifem). Standardní navigační systém zahrnuje aktualizace mapových podkladů a služby v reálném čase po dobu 7 let. Nabídka je završena připojením k internetu prostřednictvím Wi-Fi a chytrého telefonu.

Inovativní bezdrátová nabíječka

Vybitý telefon? Žádný problém! Kompatibilní mobilní telefon prakticky uložíte do přihrádky na konzole zcela nového modelu Kia Sportage a necháte ho bezdrátově dobíjet. Vložíte-li do přihrádky jiné předměty, systém detekce cizích objektů je zaznamená a z bezpečnostních důvodů funkci nabíjení přeruší.

Audiosystém JBL

Audiosystém JBL s 8 reproduktory a technologií obnovy zvukového záznamu Clari-fiTM zvyšuje kvalitu souborů MP3 a nabízí výrazný a ostře definovaný zvuk.

Připojte se, klikněte a užívejte si

Ať jste vázáni kdekoli, spojení může pokračovat. Podle potřeby používejte a nabíjejte veškerá svá zařízení prostřednictvím vstupů USB a AUX. Cestující na zadních sedadlech využijí rychlonabíjecí vstup USB vzadu. Díky systému Bluetooth® nikdy nezmeškáte hovor – ani nepřijdete o své nejoblíbenější melodie.

Chytré, elektricky ovládané víko zavazadlového prostoru

Bezdotykové otvírání zavazadlového prostoru? To zní chytře. Máte-li plné ruce věcí nebo tašek s nákupem, jednoduše přistupte ke zcela novému modelu Sportage s chytrým klíčkem v kapse, postůjte v této zóně po dobu 3 sekund a zavazadlový prostor se automaticky otevře. Chytrý klíček Vám zaručí také snadný bezklíčkový přístup do vozidla a umožní Vám spuštění motoru stisknutím tlačítka.

Systém autonomního nouzového brzdění AEBS (Autonomous Emergency Braking System)

Systém autonomního nouzového brzdění AEBS (Autonomous Emergency Braking System)Vám pomůže odvrátit nehodu a zachovat Vaši bezpečnost. Senzor a kamera detekují chodce a vozidla na silnici a upozorní Vás, pokud existuje riziko potenciální kolize. V případě, že nereagujete, začne vůz automaticky brzdit, aby zabránil nehodě, nebo zmírnil její následky.

Systém sledování slepého úhlu BSD (Blind Spot Detection)

Systém sledování slepého úhlu BSD (Blind Spot Detection) eliminuje oblasti, které nevidíte. Tato chytrá technologie sleduje slepé úhly a vizuálně Vás upozorní ve vnějším zpětném zrcátku, že do slepého úhlu vjelo jiné vozidlo. Při couvání systém RCTA (Rear Cross Traffic Alert) upozorní na vozidla přijíždějící ze stran. Díky tomu může řidič couvat z parkovacího místa s pocitem jistoty.

Pasivní bezpečnost

Vyspělý skelet karoserie má strukturální výztuhy z ultravysokopevnostní oceli. Šest airbagů, strategicky rozmístěných v interiéru, poskytuje ochranu v případě nehody. To je jen několik z mnoha příkladů konstrukčních opatření, jejichž účelem je Vaše bezpečnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code