Citroen Berlingo mění vzhled a vrací zpět spalovací motor

Citroen Berlingo asi není potřeba moc představovat. Od roku 1996 si stihlo vytvořit velmi silnou skupinu příznivců, oceňujících všestrannost a prostornost. Tento robustní model kategorie MPV svůj úspěch postavil na své všestrannosti a vzhledu. Nabídl variabilní řešení pro rodiny, seniory i různé podnikající osoby, kterým umožňuje všestranné využití.

Nové Berlingo si zachovává svou velkou praktičnost a modularitu i verzi umožňující přepravovat až 7 osob. Po epizodě s omezením nabídky osobních verzí pouze na elektrický pohon, se v důsledku reakce zájemců vrací zpět s modernizovaným vzhledem a nabídkou benzínového i naftového spalovacíh motoru.

Exteriér

Nové Berlingo si zachovává svou velkou praktičnost a modularitu i verzi umožňující přepravovat až 7 osob. Je k dispozici ve dvou stupních výbavy PLUS a MAX, s délkami M nebo XL. Delší varianta nabízí navíc dvě samostatná sklopná a vyjímatelná sedadla ve třetí řadě a zásuvku 12V pro třetí řadu sedaček.

Copyright Marc and David @ Continental Productiuons

K objednání je také verze PROFI, osobní verze s homologací N1 v délce M nebo XL, s možností odmontování dělící přepážky, ve výbavě YOU a PLUS.

Interiér

Interiér vozu už není ve stylu dodávky, kterou Berlingo ve svých počátcích bylo. Je vybaven vším, co najdeme i v osobních vozech. Poprvé v tomto segmentu nabízí sedadla Citroën Advanced Comfort®, dále konektivitu poslední generace s novým desetipalcovým dotykovým displejem, kterým se ovládá nový systém infotainmentu, spojený bezdrátově s Apple CarPlay a Android Auto, nebo indukční nabíječku chytrých telefonů.

Copyright Marc and David @ Continental Productiuons
Pohon

Mezi dostupné motorizace patří benzinový 1.2 PureTech 110 s manuální šestistupňovou převodovkou, nebo naftový 1.5 BlueHDi 130 s manuální nebo osmistupňovou automatickou převodovkou a elektromotor 100kW/136k s 50kW baterií.

Nabídka

Nový Citroën Berlingo je již možné objednat. S akční slevou a bonusem za starý vůz je Berlingo se spalovacím motorem  stojí od 500 000 Kč a ve verzi PROFI od 480 000 Kč.

ë-Berlingo zákazníkům s dojezdem 320 km (kombinovaný cyklus WLTP, kdy v současné době probíhá certifikace) lze pořídit s akční slevou 100 000 Kč od 900 000 Kč.

Copyright Marc and David @ Continental Productiuons

 

Zdroj: Citroen, C Automobil Import

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code