Toyota bude na olympiádě v Tokiu vozit sportovce novým speciálem

Toyota, jakožto celosvětový partner olympijských a paralympijských her, představila nové speciální vozidlo, které usnadní přepravu na nadcházejících Olympijských hrách v Tokiu 2020. Vozidlo je určené pro sportovce, organizátory, návštěvníky, handicapované nebo starší osoby, těhotné ženy nebo pro rodiny s malými dětmi. Přepraví až šest osob a k dispozici bude 200 těchto elektromobilů s bateriovým pohonem.

Pohybovat se bude přímo v dějišti sportovních soutěží, ale i na dalších oficiálních místech, jako je např. olympijská vesnice. Část vozového parku bude zároveň sloužit na pomoc v nouzi na různých akcích v průběhu celého léta.
Osobní přepravník s názvem APM (Accessible People Mover) bude vyroben ve dvou variantách.

První varianta, model Basic má tři řady sedadel. Při převozu osob upoutaných na vozík je možné konfiguraci změnit jejich sklopením. Z bezpečnostních důvodů je sedadlo řidiče vyvýšeno a umístěno uprostřed, aby řidič viděl na cestující a mohl řešit jejich individuální potřeby při nastupování a vystupování.
Sedadla pro pasažéry jsou přístupná z obou stran vozidla, nechybí  bezpečnostní tyče po obou stranách, ale ani kotevní desky a rampy pro optimální přístup a přepravu cestujících na vozíku.

Druhá varianta, model Relief, tedy pomoc v nouzi, má polovinu druhé řady a celou třetí řadu vyhrazenou pro nosítka s možností zajištění. Vozítko bylo zároveň navrženo tak, aby v něm měli místo dva zdravotníci na sedadlech hned vedle nosítek.

Technické parametry:
Model: Basic
Počet osob /vozidlo: Řidič + 5 cestujících nebo řidič + 1 uživatel invalidního vozíku + 2 cestující

Model: Relief
Řidič + 2 pracovníci podpory + 1 převážená osoba

Rozměry (m): Délka cca. 3,9 x Šířka cca. 1,6 x Výška cca. 2,0
Dojezd (km): 100
Min. poloměr zatáčení (m): 4,8

Galerie:

Toyota pro Tokio

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code