CITROËN C5 X je nejlepší velké auto roku pro ženy

Na světě se každoročně pořádá mnoho více či méně prestižních soutěží a anket, hodnotících automobily podle nejrůznějších kritérií. Jednou z těch prestižnějších je anketa WWCOTY (Women’s World Car Of The Year – Dámské světové auto roku), ve které udělují ceny výhradně ženy, odbornice z automobilového odvětví.

Tuto anketu založila v roce 2009 Sandy Myhre, aby umožnila ženám v automobilovém odvětví vyjádřit svou představu o modelech přicházejících na trh.  Ženy se často podílejí na nákupu automobilů, i v případě, že o něm samy o sobě nerozhodují. Mají osobitý pohled na silné a slabé stránky automobilu. Čistě ženská porota složená z 63 automobilových novinářek ze 45 zemí pěti kontinentů má nelehký úkol vybrat nejlepší vozy v šesti kategoriích (rodinné auto, supersport, městské auto, velké SUV, 4×4 a rodinné SUV).

Vítězné vozy reprezentují ve své kategorii dokonalost z hlediska bezpečnosti, jízdních vlastností, komfortu, technologií, designu, účinnosti, vlivu na životní prostředí a poměru ceny a výkonu.

V kategorii „Best large car“ („Nejlepší rodinné auto“) zvítězil Citroën C5 X. Porota ocenila bezkonkurenční zážitek z pohody na palubě, prostorný interiér, jedinečnou koncepci siluety vozu na pomezí několika světů a odvážný design.

Model C5 X byl představen v roce 2021, kdy se stal vlajkovou lodí značky Citroën. Od uvedení na trh v Evropě a Číně se za rok prodalo již více než 45 000 vozů. V Evropě byl ve druhé polovině loňského roku lídrem žebříčku mainstreamových sedanů segmentu D. Základní informaci o tmoto modelu jsme již zveřejnili.

Karoserie modelu C5 X v sobě kombinuje prvky vzhledu sedanu s objemem kombi a pozici při řízení SUV. Jízdní pohodlí zajišťují sedadla Citroën Advanced Comfort a odpružení Citroën Advanced Comfort Active.

C5 X nabízí špičkové technologie, které usnadňují život na palubě, jako je rozšířený head-up displej a zcela nový informační systém MyCitroën Drive Plus s hlasovým ovládáním a dvanáctipalcovou dotykovou obrazovkou.

Pohon 60 % prodaných vozů obstarává C5 X plug-in hybridní motor 225 ë-EAT8, který bude v blízké budoucnosti doplněn levnější a slabší variantou 180 ë-EAT8.

Nyní se C5 X utká s vítězi dalších pěti kategorií ve finálovém kole o celkového vítěze nejvyššího ocenění WWCOTY. Celkový vítěz bude vyhlášen 8. března, na Mezinárodní den žen.

 

Zdroj: Citroen, C Automobil Import

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code