Citroen představil v předpremiéře novinku příštího roku Citroën ë-C4 X

Letošní elektrosalon se stal dějištěm několika premiér, o kterých jsme již informovali, nebo ještě budeme. Mezi ně patří i nový model, který se na náš trh dostane v příštím roce, Citroën C4 X.

Jak se zdá, doba dominance modelů kategorie SUV polevuje a mnohé novinky se vrací k již známým siluetám. I nový Citroën ë-C4 X tak z profilu poznáme jako fastback, byť o něco robustnější.

Copyright Alex Rank @ Continental Productions

Tento model má představovat novou, atraktivní a cenově dostupnou alternativu ke klasickým hatchbackům a SUV střední velikosti.

Jak uvádí o novince výrobce, C4 X nabídne v rámci svého programu Citroën Advanced Comfort® sedadla Advanced Comfort a odpružení Citroën Advanced Comfort®. Cestující by měli mít dostatek prostoru pro kolena ve 2. řadě a velký zavazadelník o objemu až 510 litrů. Ve voze je instalováno dvacet různých asistenčních systémů. Řidič využije barevný head up displej, asistenta jízdy po dálnici, nebo modernizovaný infotainement.

Zavazadelník nabízí 510 litrů užitečného prostoru. pro zavazadla, odděleného od hlavní kabiny. To umocňuje pocit „limuzíny“ pro cestující sedící vzadu.
Uvnitř zavazadlového prostoru se nabízí rovná podlaha. Nakládání a vykládání velkých kufrů a dalších zavazadel usnadňuje malá výška nákladové hrany od země. Další předměty umožňuje převážet prostor pod podlahou zavazadlového prostoru, kam lze rovněž přehledně uložit nabíjecí kabel(y).

Na našem trhu bude v prvním čtvrtletí 2023 dostupná verze C4 X s benzinovým motorem PureTech s manuální, nebo automatickou převodovkou a také s dieselovým motorem.

Ti, kterým to bude dávat smysl, budou moci pořídit model Citroën ë-C4 X s elektrickým pohonem. Bude se nabízet s elektromotorem o výkonu 100 kW / 136 k a dojezdem až 360 km (podle WLTP). S rychlou nabíječkou 100 kW DC vůz zvládne dobítt energii na 100 km za 10 min.

Další podrobnosti a hlavně ceny pro náš trh lze očekávat počátkem příštího roku.

Zdroj: Citroen, C Automobil Import

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code