DS 3 inovoval po všech stránkách. Známe i nové ceny

Nový DS 3, jehož předpremiéra se uskutečnila v lednu na začátku pařížského týdne módy, a oficiálně byl představen ve světové premiéře na autosalonu v Paříži, se dostává i do České republiky. Kromě nového designu se mění i označení z DS 3 CROSSBACK na DS 3.

Exteriér

Model se vyznačuje novou účinnější a dynamičtější přídí. Designový jazyk zbytku řady DS Automobiles je aplikován na přepracované mřížce chladiče, širší a vylepšené lesklými černými nebo chromovanými diamantovými hroty v závislosti na modelu. Nový spoiler a mřížka chladiče byly zcela přepracovány také ve snaze optimalizovat aerodynamický výkon vozu.

Post-production : Astuce Productions

Nové světlomety LED – standardní v celé řadě – mají dynamičtější design a dávají novému DS 3 ostřejší vzhled. Jako volitelná výbava jsou nabízeny DS MATRIX LED VISION s inteligentním ovládáním a automatická dálková světla. Nová světla pro denní svícení jsou ve tvaru dvou LED linek svisle uspořádaných po obou stranách světometů.

Post-production : Astuce Productions

DS MATRIX LED VISION je k dispozici jako volitelná výbava. Toto uspořádání vytváří světelný paprsek, který se automaticky přizpůsobuje jeho nastavení, které umožňuje plynulou jízdu v režimu „dálkových světel“ bez oslňování ostatních účastníků silničního provozu.

DS MATRIX LED VISION pracuje se 3 LED moduly, které mají funkci „tlumených světel“, ale také s jednotkou, rozdělenou do 15 segmentů pro každá světlomet. LED světla v této jednotce se zapínají a vypínají postupně, segment po segmentu, v závislosti na jízdě podle podmínek detekovaných kamerou v horní části čelního skla.

DS MATRIX LED VISION svítí široko daleko, aniž by oslňovaly vozidla, které jsou vpředu nebo se blíží z protisměru. Skutečný komfort a skutečný přínos pro bezpečnost, zvláště v noci. Nová DS 3 má zapuštěné dveřní kliky. Tato technologie umožňuje zachovat čistoty designu, dodává vozu avantgardní nádech a maximalizuje jeho aerodynamickou účinnost. Kliky dveří se vyklopí, když uživatel je potřebuje a po zbytek času splynou s bokem auta, ať už stojí nebo jede. A co víc, s hands-free přístupem a systémem startování se stačí k vozu přiblížit  na 1,5 metru, aby se odemkl a 4 kliky se automaticky vyklopily. Když odejdete, složí se a auto se samo zamkne.

Post-production : Astuce Productions

Profil vozu si zachovává své charakteristické znaky, jako jsou žraločí ploutev DS 3, splývavé kliky dveří a neviditelné vnější těsnění oken. Vylepšena byla i zadní část. Světla a víko zavazadlového prostoru zdůrazňuje lakovaný černý pruh. Nápis „DS AUTOMOBILES“ na víku kufru je sestaven z jednotlivých písmen z leštěné nerezové oceli.

Kola jsou dostupná v rozměrech 17 a 18 palců, jsou dostupné v závislosti na výbavě a barvě. 100% elektrický model E-TENSE je k dispozici s novými 18palcovými koly TOULOUSE, obuté do pneumatik „Tall & Narrow Class A+“.

Post-production : Astuce Productions

Nový DS 3 je nabízen v sedmi odstínech karoserie, včetně dvou nových perleťových: Diva Red, třívrstvá barvě exkluzivně pro novou DS 3, a Lacquered Grey. Odstíny Crystal Pearl, Platinum Grey, Artense Šedá, Perla Nera Black a Polar White doplňují nabídku s možností vytvoření dvoubarevných kombinací díky variantě střechy v odstínu Perla Black nebo nová Carat Grey.

Interiér

Nový DS 3 čerpá inspiraci z francouzských zkušeností v oblasti luxusu. K potahům, zejména čalounění, jsou použity kůže Nappa Leather se specifikací zvětralé Art Leather, Alcantara®. Detaily jsou „perlové“ prošívání nebo embosované vložky Clous de Paris. Pozice řidiče se změnila použitím nového volantu, přeskupením ovládacích prvků pro asistenty řidiče. Tlačítka infotainmentu jsou kombinovaná s řadicími pádly automatické převodovky pod volantem.

Post-production : Astuce Productions

Centrální obrazovka je 10,3palcový displej s vysokým rozlišením. Je nyní standardně nabízena s novým vestavěným informačním a zábavním systémem DS IRIS SYSTEM. Sedadla nového DS 3 se vyznačují designem a technologií. Tvarovaná sedadla jsou pro pohodlné sezení potažená inovativní pěnou s vysokou hustotou. Přední sedadla lze vyhřívat, nabízí možnost masáže (bederní) a elektrického posuvu (dopředu a dozadu, nahoru a dolů, vleže, bederní nastavení).

Vrchol řady představuje výbava OPÉRA s interiérem z čedičové černé kůže Nappa, sedadly s prošíváním ve tvaru pásku na hodinky.

Úroveň RIVOLI nabízí nová kožená sedadla Basalt Black s úpravou Basalt Black s efektem šupin. K dispozici je také čalounění s kůží Nappa kombinované látkou.

Post-production : Astuce Productions

U úrovní PERFORMANCE Line a PERFORMANCE Line + jsou sedadla, lišty palubní desky a výplně dveří zdobené Alcantarou®. Úroveň PERFORMANCE Line + má extra vybavení, jako je centrální loketní opěrka, koberečky i osvětlení slunečních clon a prostoru pro nohy.

Úroveň BASTILLE byla kompletně přepracována. Nová sedadla mají potahy z peruzzi látky Silicium Grey s pruhy zrna. Efekt šupin se opakuje na palubní desce a dveřních panelech. Volitelně jsou k dispozici nová kožená sedadla Basalt Black.

Uvnitř plné technologií

Nový DS 3 má nový informační a zábavní system, přístupný přes velkou 10,3palcovou centrální obrazovku s vysokým rozlišením. DS IRIS SYSTEM nabízí propojenou navigaci a inteligentní rozpoznávání hlasu. Charakteristickým rysem tohoto systému je schopnost uživatele přizpůsobit si centrální obrazovku a 7palcovou přístrojovou desku, doplněnou o head up displej, který promítá důležité informace do očí řidiče. Centrální obrazovka je rozdělena na 12 částí a umožňuje využít různé velikosti widgetů. Pokud jde o nástroje, jsou rozděleny na dvě odlišné části, které lze obě personalizovat. Zároveň lze funkce ovládat pokročilým hlasem rozpoznávacím systémem nebo s dotykovým ovládáním na centrální podložce.

Nastavení funkcí bylo revidováno za účelem zlepšení ergonomie ovládání. Funkce zrcadlení je nyní dostupná bezdrátově. Nový DS 3 je standardně vybaven kamerou v horní části čelního skla.

Standardně obsahuje i asistenty řidiče: Lane Asistent udržování vozidla, rozpoznávání dopravních značek s informacemi reprodukovanými na head up displeji. DS DRIVE ASSIST skenuje okolí radarem umístěným za předním nárazníkem a přídavnými senzory kombinuje adaptivní tempomat s funkcí Stop and Go a asistencí pro jízdu v jízdním pruhu, čímž umožňuje částečné autonomní řízení. Dokáže detekovat ostatní vozidla, ale také cyklisty a chodce, a to i za špatného osvětlení mezi 5 a 140 km/h. Systém automatického nouzového brzdění analyzuje rizika srážky a může použít maximum brzdné síly, aby se zabránilo nárazu nebo omezení jeho následků.

Rozšířené rozpoznávání dopravních značek je k dispozici jako volitelná výbava. Detekuje některé dopravní značky (stop značky, jednosměrka, zákaz vjezdu a konec omezení předjíždění).

Post-production : Astuce Productions
Pohonné jednotky

Model nabízí tři různé druhy pohonu: elektrický, benzínový a naftový.

Dva zážehové motory jsou PureTech 100 se 6stupňovou manuální převodovkou a PureTech 130 s 8stupňovou automatickou převodovkou.

Nový DS 3 E-TENSE dostal zcela nový elektromotor a novou baterii pro zvýšení účinnosti a dojezdu. Nabízí výkon 115 kW (156 koní). 54 kWh baterie (51 kWh využitelných) má tepelnou regulaci prostřednictvím cirkulace kapaliny a tepelné čerpadlo, které umožňuje rychlé nabíjení, lepší dosah a delší životnost. Palubní nabíječka umožňuje nabíjení 100 kW stejnosměrným proudem s dobou nabíjení 10 až 80 % za 30 minut, a 11 kW střídavým proudem (0-100 % za 5 hodin 45 minut). Díky vylepšené hustotě energie je baterie velmi kompaktní. Je umístěná pod předními a zadními sedadly a středovým tunelem.

Post-production : Astuce Productions

Nový DS 3 E-TENSE zvládá dojezd až 404 kilometrů v kombinovaném cyklu WLTP a více více než 500 km v městských podmínkách. Díky optimalizované architektuře je to ve srovnání s modelem DS 3 CROSSBACK E-TENSE, uvedeným na trh v roce 2019 dojezd delší o 84 kilometrů.

Vůz je možné již objednávat, pro české zákazníky byl uvolněn nový ceník.

Zdroj: DS Automobiles, P Automobil Import

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code