Ford modernizoval model Raptor a chystá se na další soutěže

Ford dnes oznámil, že Ranger Raptor nové generace se zúčastní jednoho z nejtěžších terénních závodů na světě, SCORE International Baja 1000. Ranger Raptor bude závodit na nízkouhlíkové palivo, čímž chce otestovat potenciál těchto paliv v nejnáročnějších podmínkách.

Divize Ford Performance spolupracovala na vývoji a přípravě závodní verze nového Rangeru Raptor s australským týmem Kelly Racing a s americkým týmem Lovell Racing. Lovell Racing, vedený několikanásobným off-road šampionem a členem Síně slávy terénního motorsportu Bradem Lovellem, je jedním z klíčových off-road týmů Ford Performance.

Ranger je pro Ford již dlouho celosvětovým modelem. Závodní vůz byl vyroben a testován v Austrálii, odkud zamířil do USA k závěrečnému testování před vytrvalostním závodem.

„Účastí v tomto závodě navazujeme na stovky tisíc kilometrů najetých při testování v rámci vývoje a posouváme Ranger Raptor do nových extrémů,“ řekl Brian Novak, vedoucí off-road motorsportu ve Ford Performance. „Baja 1000 je náročný závod a často se využívá i pro testování terénních vozů,“ dodal.

Závod Baja 1000, který se koná na poloostrově Baja California, je považován za jeden z nejprestižnějších terénních maratonů. Přitahuje závodníky z celého světa, kteří touží zdolat kilometry zrádného pouštního terénu, strmých srázů a náročných stoupání.

V minulosti na Baja úspěšně závodily vozy F-150 Raptor i Ford Bronco. Ať už šlo o sériový F-150 Raptor z roku 2017, který skončil na stupních vítězů a domů dojel po vlastní ose, o vývoj závodního prototypu Bronco R a ověření současného sériového Bronca nebo o legendární celkové vítězství z roku 1969, vozy Ford zde mají dlouhou tradici.

Ford Ranger Raptor je postaven podle pravidel třídy SCORE, jejímž smyslem je ukázat schopnosti sériových pick-upů.

Na video zachycující přípravu závodního Rangeru Raptor včetně testování se můžete podívat níže.

 

Zdroj: Ford Motor Company

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code