Peugeot v české premiéře odhalil model 3008 a pochlubil se i studií Inception Concept

Novinku značky Peugeot, inovovaný model 3008, jsme již představili. A 14.11. jsme měli možnost seznámit se s tímto modelem naživo, při jeho české premiéře.

Novinka potvrdila dojmy, které vyvolaly fotografie uvolněné výrobcem. Linie modelu se oproti svému předchůdci opět o něco narovnaly, panely karoserie jsou méně klenuté, hrany ostřejší.

Uvnitř jednoznačně dominuje interiéru 21palcová panoramatická obrazovka, umístěná vysoko nad palubní deskou. Ta spolu se zploštělým volantem s přepracovanou menší středová částí tvoří základ řešení systému Peugeot i-Cockpit®.

Pohon může obstarávat jak plug-in hybridní, tak mild-hybridní pohonná jednotka. v souladu s aktuálním trendem jsou k dispozici také tři plně elektrické pohony (210 k, 230 k s dlouhým dojezdem a 320 k se dvěma elektromotory a pohonem všech kol).

Ze zajímavých a užitečných technických detailů vypíchneme u verze s elektrickým pohonem nejlepší poloměr otáčení (10,6 m) v této kategorii.

Ostatní podrobnosti najdete v dříve zveřejněném podrobném popisu modelu.

Druhou novinkou, představenou tento večer, byl Peugeot Inception Concept. Ten sice bylo možné vidět naživo již týden předtím na e-Salonu, který proběhl také na Výstavišti v Letňanech.

Nyní ale nejen na podium sám přijel, ale bylo možné si do něho i sednout a vyzkoušet, jak na nás zapůsobí závan futurologie. I o tomto projektu jsme již několikrát psali, například zde.

Některé prvky z tohoto konceptu se mají podle slov zástupců značky objevit v dohledné době i na produkčních modelech. Na inovovaný model 3008 tak dlouho čekat muset nebudeme. Na našem trhu by se měl objevit již v únoru příštího roku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code