Ford Mustang dostal nový slušivý kabát. Ale nejen to

Ford Mustang není auto, které by bylo nutné dlouze představovat. Za 60 let si stihl vybudovat naprosto ikonické postavení. Za celou tu dobu prošel několika modernizacemi. Ocenit je ale nutné to, že si zachoval charakteristické rysy, které mu vetknuli tvůrci jeho první generace. To platí i pro poslední, právě představenou generaci vozu.

Exteriér

I nový Mustang bude dostupný jako fastback s typickou splývavou zádí nebo convertible s plátěnou sklápěcí střechou. Každá generace přináší menší nebo větší změny, nicméně tvarovaná kapota a mohutné zadní partie zůstávají dominantním rozlišovacím prvkem. Nový přední spoiler a boční prahy zlepšují aerodynamiku, zatímco LED technologie modernizuje jak klasická třípaprsková zadní světla tak i přední full LED světlomety.

Mustang convertible nabízí plně polstrovanou a izolovanou střechu, kterou lze zvednout nebo sklopit za osm sekund. Díky kompaktní konstrukci se do zavazadlového prostoru stále vejdou dva golfové bagy nebo i něco užitečnějšího.

Interiér

Uvnitř je plně digitální displej s 12,4palcovým přístrojovým panelem a 13,2palcovou centrální obrazovkou orientovanou směrem k řidiči. Oba displeje v interiéru umožňují řidiči díky použití herního software Unreal Engine snadno měnit nastavení prostřednictvím centrálního displeje dotykem nebo přejetím prstem.

Ford zdvojnásobil výpočetní výkon informačního a zábavního systému pro nový Mustang. Systém SYNC 43 se přizpůsobuje tak, aby zobrazoval funkce, které každý řidič používá nejčastěji. Systém umožňuje bezdrátovou integraci chytrých telefonů pomocí Apple CarPlay a Android Auto4. Konektivita 5G5 podporuje streamování hudby prostřednictvím vysoce kvalitního audiosystému B&O a navigace připojená ke cloudu umožňuje aktualizace dopravních informací v reálném čase.

Motor

Nový motor V8 o objemu 5,0 litru, který nabízí výkon 446 k a točivý moment 540 Nm, je navržen tak, aby poskytoval sílu, zvuk a odezvu amerického osmiválce. Nový systém dvojitého sání vzduchu dává motoru lepší přísun vzduchu a aktivní výfukový systém mění zvuk a hlasitost motoru podle aktuálních potřeb řidiče. Ten může zvolit tichou jízdu ve městě, která nebude rušit sousedy, nebo maximální zvukový zážitek na otevřené silnici.

Až šest jízdních režimů upravuje reakce vozidla, ať už jde o větší jistotu na mokrém povrchu, větší zábavu na klikatých silnicích nebo ultimátní výkon na závodním okruhu. Na výběr jsou režimy Normal, Sport, Slippery, Drag a Track 6, 7 a také možnost individuálního nastavení.

Součástí standardní výbavy GT je sada Performance, poskytující řidiči kontrolu nad vozem na silnici i na trati. Brzdy Brembo za 19palcovými koly z lehkých slitin zajišťují stálou účinnost a samosvorný diferenciál snižuje protáčení kol zejména v zatáčkách. Volit lze mezi 10stupňovou automatickou převodovkou nebo 6stupňovou manuální převodovkou. Na přání dodávané odpružení MagneRide® tisíckrát za sekundu monitoruje stav vozovky a upravuje nastavení tak, aby zajistilo co nejlepší kontrolu a jízdní komfort. Novinkou pro všechny verze nového Mustangu je elektronická parkovací brzda s funkcí Drift Brake se dvěma úrovněmi nastavení.8

Mustang Dark Horse

Mustang Dark Horse 1 je výchozí specifikací pro sportovní programy značky Ford založené na modelu Mustang. V jejich rámci bude tento sportovní vůz v roce 2024 závodit na šesti ze sedmi kontinentů po celém světě – včetně legendárních tratí, jako jsou Le Mans a Interlagos.

Mustang Dark Horse na silnici poznáme podle funkčních designových prvků, například pevným zadním křídlem inspirovaným závodními vozy, bočními prahy a zadním difuzorem, které rovněž zlepšují aerodynamické vlastnosti.

Model pohání výkonnější verze nového motoru V8 o objemu 5,0 litru. Ta poskytuje výkon 453 k a točivý moment 540 Nm, přičemž na výběr je desetistupňová automatická nebo unikátní šestistupňová manuální převodovka TREMEC s modře eloxovanou hlavicí titanové řadicí páky. Jízdní vlastnosti zlepšuje přepracované odpružení, vylepšené chlazení pro zvýšení odolnosti a přilnavé pneumatiky Pirelli.

Mustang Dark Horse je k dispozici také s unikátním metalickým lakem Modrá Ember, temným odstínem, který při dopadu světla vyzařuje hřejivou záři. Interiér se vyznačuje modrým prošíváním Indigo Blue a tmavými odstíny.

Tradiční loga Mustang jsou nahrazena novým logem Mustang Dark Horse na předních blatnících, zadních dveřích a prazích dveří, zatímco na přídi zůstává eloxovaná verze slavného poníka v barvě Dark Tarnish. V interiéru je standardní logo Mustang na přístrojové desce a obrazovkách digitálního displeje nahrazeno logem Mustang Dark Horse a každý vůz je opatřen unikátním štítkem s výrobním číslem.

Všechny verze modelu Mustang lze již nyní objednávat u vybraných autorizovaných prodejců. Webové stránky modelu, obsahující konfigurátor budou aktivní v průběhu příštího týdne.

V České republice je nyní k objednání za cenu od 1 591 900 Kč ve verzi GT a za 1 871 900 Kč za speciální verzi Dark Horse.

Ford Mustang 2024

————————————————————————————————————————————

1 Emise CO2 modelu Mustang 5,0 l V8 jsou 274-282 g/km a spotřeba paliva 12,0-12,4 l/100 km WLTP. Hodnoty emisí CO2 a spotřeby paliva se mohou lišit v závislosti na variantách vozidla nabízených na jednotlivých trzích.

Uváděné hodnoty spotřeby paliva, emisí CO2 a dojezdu na elektřinu byly naměřeny dle technických požadavků a specifikací evropských směrnic (EC) 715/2007 a (EU) 2017/1151 v aktuálním znění. Standardizovaná testovací procedura umožňuje srovnání různých typů automobilů od různých výrobců

2 Na základě celosvětových registrací lehkých vozidel podle S&P Global Mobility za posledních 10 let. Ty jsou sestaveny z vládních a dalších zdrojů a zachycují 95 % celosvětových objemů nových vozidel ve více než 80 zemích. Sportovní vozy podle definice S&P Global Mobility zahrnují dvoudveřová kupé a kabriolety.

3 Nenechte se při řízení rozptylovat. Je-li to možné, využívejte ovládání hlasem. Nedržte telefon za jízdy. Některé funkce nemusí být dostupné, je-li zařazen rychlostní stupeň. Ne všechny funkce jsou kompatibilní se všemi telefony.

4 Vyžaduje telefon s aktivním datovým tarifem a kompatibilním softwarem. Systém SYNC 4 během používání neovládá produkty třetích stran. Za funkčnost produktů třetích stran odpovídají výhradně tyto strany.

5 K využívání funkcí dálkového přístupu je zapotřebí mobilní aplikace FordPass Pro, modem FordPass Connect a bezplatně poskytované online služby (podrobnosti viz podmínky FordPass). V důsledku dalšího vývoje technologií/mobilních sítí/automobilů může časem dojít k omezení funkčnosti nebo vyřazení z provozu některých online funkcí. Součástí balíku online služeb není Wi-Fi hotspot.

6 Asistenční systémy jsou podpůrné. Nenahrazují úsudek a pozornost řidiče a nezbavují ho povinnosti ovládat vůz. Podrobnosti jsou uvedeny v návodu k obsluze.

7 Pouze pro použití na závodní dráze.

8 Driftovací brzda je určena pouze pro použití na závodní dráze. Nikdy by se neměla používat na veřejných komunikacích. Informace o použití naleznete v návodu k obsluze.

 

Zdroj: Ford Motor Company

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code