Hyundai i20 N Line vypadá nyní sportovněji

Značka Hyundai představila nový model i20 N Line s vylepšeným vzhledem s novými designovými prvky v interiéru i exteriéru. Mezi vylepšení patří sada nově navržených 17“ kol z lehké slitiny a modernizovaný vzor mřížky masky chladiče. Za tmy ocení řidiči dobrou viditelnost díky novým LED svítilnám.

Nejnovější verze modelu i20 N Line nabízí zákazníkům výběr z devíti barev karoserie včetně čtyř nových odstínů: perleťových Lumen Gray, Meta Blue, Vibrant Blue a metalické Lucid Lime.

Interiér

V interiéru je použito nové vícebarevné ambientní osvětlení v exteriéru. Jsou zde také uplatněny detaily, přibližující vůz atmosféře motorsportu, jako například ovládací a ozdobné prvky v atraktivní červené barvě nebo s kovovou povrchovou úpravou.

Exkluzivní volant N Line, obšitý perforovanou kůží s kontrastním červeným prošíváním, vylepšuje možnost pevného uchopení řidičem. Volant doplňuje, jako jedna dalších z dominant interiéru, speciálně navržená hlavice řadicí páky s povrchem obšitým  kůží ve spojení s červenými ozdobnými prvky a prominentním logem N. Sportovní pedály mají povrch s hliníkovým efektem a protiskluzovou úpravou.

Sportovní sedadla s umožňují podporu trupu a stehen a výraznými bočními polštáři poskytují za jízdy oporu i komfort.

Bezpečnost

Přestože styl je v případě modelu Hyundai i20 N Line kladen na první místo, disponuje model komplexním souborem bezpečnostní výbavy s prvotřídními funkcemi, zajišťujícími konektivitu. Úroveň bezpečnosti zvyšuje například Autonomní nouzové brzdění FCA (Forward Collision-Avoidance Assist) a Aktivní asistent pro vedení vozu v jízdních pruzích LFA (Lane Following Assist).

Ještě větší pocit jistoty nabízejí na přání dodávané bezpečnostní systémy, jakými jsou parkovací asistent PA (Parking Assist) a funkce Sledování mrtvého úhlu BCA (Blind-Spot Collision-Avoidance Assist). Tempomat s inteligentním omezovačem rychlosti (Navigation-based Smart Cruise Control) propojený s navigačním systémem upravuje rychlost jízdy, aby zajistil bezpečnější cestování po dálnici. Podobně jako u standardní verze modelu i20 je k dispozici druhá generace systému nouzového volání eCall založená na síti 4G a bezdrátové aktualizace mapových podkladů OTA (Over-the-Air).

Výroba sportovní varianty modelu i20 bude zahájena v dubnu, čeští zákazníci budou moci vozy objednávat ještě během prvního kvartálu tohoto roku.

Zdroj: Hyundai Motor Czech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code