Hyundai zmenší výběr z modelů. Zatím jen v Norsku

Norsko je v celoevropském, možná i celosvětovém měřítku velmi specifickým trhem. Podstatná část elektrické energie pochází ze zdrojů, nezávislých na fosilních palivech. Relativní dostatek elektřiny a štědré dotace z prostředků za prodej ropy a zemního plynu umožnily masivní prodeje plug-in hybridů a elektromobilů.

Hyundai Tucson

V roce 2020 se proto Hyundai rozhodl, že bude v Norsku prodávat pouze plug-in hybridní a elektrické vozy, včetně modelů TUCSON Plug-In Hybrid a SANTA FE Plug-In Hybrid. Podíl čistě elektrických vozů v letošním roce je tak masivní, že například u značky Hyundai tvořily jejich prodeje celých 93%.  Tento podíl a důvěra, že se trend nezmění ani po zrušení dotací, vedlo k odvážnému rozhodnutí prodávat na norském trhu výhradně zcela elektrické automobily.

Nabídka vozů se tak zúží na modely KONA Electric, Nexo, IONIQ 5 a IONIQ 6.

Hyundai Kona Electric

IONIQ Electric se od svého uvedení na trh v roce 2018 rychle stal jedním z nejoblíbenějších elektromobilů. Model se stal oblíbeným díky svému dojezdu, ceně a koncepci všestranného crossoveru. V Norsku to znamenalo 8000 předběžných objednávek a prodeje, díky nimž se model KONA Electric v uplynulých letech konzistentně držel mezi nejoblíbenějšími vozy v této zemi.

Ioniq 5

Poté následoval IONIQ 5 s výbavou, praktičností a technologiemi, které zákazníci požadují. Dlouhý dojezd, rychlé nabíjení, velkorysý prostor a praktický design CUV jsou pro zákazníky důležitými kritérii. IONIQ 5 patří mezi nejvyspělejší elektromobily na trhu a v Norsku byl v dosavadním průběhu letošního roku pátým nejprodávanějším modelem. V letošním roce nabídku doplnil model IONIQ 6 s velmi svéráznými liniemi.

Ioniq 6

Elektromobily konzistentně dosahovaly podílu více než 90 procent na celkovém objemu prodeje značky Hyundai v Norsku i v uplynulých letech. Od roku 2020 do roku 2022 dodal Hyundai norským zákazníkům 25 000 osobních vozů. Z toho 92 procent mělo výhradně elektrický pohon. Hyundai díky tomu získal pevné postavení jedné z nejoblíbenějších automobilových značek v Norsku, a to nejen co se týká elektromobilů, ale všech pohonů.

Zdroj: Hyundai Motor Czech

.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code