Rok ještě nekončí, Opel ale již bilancuje

Značka Opel oslavila v letošním roce několik kulatých výročí. Tím nejdůležitějším je 160 výročí založení. Těm, kteří by mohli namítat, že před tak dlouhou dobou se automobily nevyráběli, musíme dát za pravdu. Značku založil Adam Opel v roce 1862 v Rüsselsheimu jako dílnu na výrobu šicích strojů. Po letech výroby šicích strojů začal v roce 1894 také s výrobou jízdních kol a jen o rok později, po smrti zakladatele značky, začala firma s výrobou automobilů.

Opel Corsa

Mezi mladší výročí, které se dotýkají i dnešního zákazníka značky, je již 40 let od zahájení výroby modelu Opel Corsa, jeden z historicky nejúspěšnějších představitelů své třídy. Od roku 1982, kdy vyjela Corsa první generace, si tyto malé vozy získaly srce milionů zákazníků. Dnes je ve výrobě již šestá generace a před dvěma lety získala bateriová Corsa-e prestižní ocenění „Zlatý volant 2020“.

Výročí oslavil i závod Opelu v německém Eisenachu: Z této kdysi východoněmecké továrny, vyrábějící vozy Wartburg, pojmenované po blízkém hradě, už 30 let vyjíždějí Opely. Dnes je to model Opel Grandland.

Opel Astra

Asi nejvýraznějším momentem roku 2022 pro značku Opel byl nástup Astry nové generace. Nová Astra, v pořadí už šesté generace, vyjela s takovými novinkami, jako jsou např. plně digitální přístrojový štít Pure Panel, špičkové adaptivní LED matrixové světlomety Intelli-Lux LED® Pixel Light nebo čelní maska Opel Vizor. Modely Opel Astra/Astra Sports TourerA navíc získaly na podzim trofej „Zlatý volant 2022“ .

Nová řada „GSe“

Rovněž na podzim 2022 Opel oznámil návrat „značky“ GSe. Jenže zatímco dříve tato zkratka znamenala „Grand Sport einspritzung“ a upozorňovala tak na tehdy zásadní inovaci, totiž vstřikování benzinu, nyní se automobilka překládá zkratku jako „Grand Sport electric“. Takto budou označovány nejvýkonnější verze každé modelové řady Opel. Už brzy se u prodejců Opel objeví GSe plug-in hybridní modely Opel Grandland GSe a Astra GSe/Astra Sports Tourer GSe.

Ze sportovních úspěchů je možné zmínit Opel Corsa Rally4 s pilotem Laurentem Pellierem, který vyhrál juniorský evropský rally-šampionát (JERC) a získal pro Opel už pátý juniorský evropský titul.

Zdroj: Opel, O Automobil Import

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code