Letošním automobilem roku je Toyota Yaris a bude se vyrábět v Kolíně

V prestižní anketě evropské Auto roku 2021 byla zvolena evropským Autem roku Toyota Yaris. Slavnostní vyhlášení proběhlo dnes odpoledne v Ženevě. Pro Yaris jde již o druhé z celkem tří vítězství značky v historii ankety. Poprvé si titul odnesl hned po uvedení na trh v roce 2000.

Toyotu Yaris se stala třetím nejprodávanějším modelem ve třídě malých vozů. Loni si ji v Česku pořídilo 2 398 zákazníků a letos v lednu Toyota prodala v Česku již 120 kusů. V rámci Evropy se stal Yaris v lednu vůbec nejprodávanějším modelem na trhu s 18 tisíci prodanými kusy.

Čtvrtá generace Toyoty Yaris byla opět kompletně navržena v Evropě pro evropský trh. Nejbezpečnější vůz ve třídě malých automobilů se zatím vyrábí ve francouzském Valenciennes. Od letoška jeho produkce začne také v závodě Toyota Motor Manufacturing Czech ve středočeském Kolíně, kde se již vyrábí model Aygo.

Novinkami v interiéru jsou nový přístrojový panel, vyhřívaný volant, inteligentní adaptivní tempomat, bezdrátová nabíječka na smartphone, head-up displej, nebo poprvé u Toyoty centrální airbag. Součástí základní výbavy je také balíček bezpečnostních technologií Toyota Safety Sense.

V nabídce motorů je nový tříválcový benzínový agregát 1,5 Dynamic Force o výkonu 121 koní. Jeho hybridní provedení 1.5 Hybrid Dynamic Force má výkon 116 koní. To poskytuje řidiči o 15 %vyšší výkon a spotřebu nižší o více než 20 %.

Letošního ročníku evropské soutěže Car of the year 2021 se zúčastnilo 29 automobilových novinek. Z nich odborná porota složená z šesti desítek renomovaných motoristických novinářů vybrala sedm finalistů.

 

Zdroj: TOYOTA CENTRAL EUROPE-CZECH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code