Nejen auta. Fantomasův DS opět létá

Ti z vás, kteří se chystají do Francie, mají rádi automobily a filmy s Fantomasem, mají letos skvělou příležitost užít si vše na jednom místě. V Mulhouse, na švýcarsko německém pomezí, v Musée National de l’Automobile – Collection Schlumpf (Národní automobilové muzeum – Sbírka bratří Schlumpfů),  odhaluje společnost DS Automobiles kresbu vozu inspirovaného létajícím modelem z filmu „Fantomas se zlobí“.

Jde o součást výstavy, oslavující ikonické vozy z filmů s Louisem de Funès. Koná se od 5. dubna do 5. listopadu 2023. Na výstavě jsou k vidění modely vozů, které se ve filmech objevily, zejména vozy DS, plakáty, fotografie z natáčení a rekvizity.

Společnost DS Automobiles se na této oslavě podílí společně s Muzeem Louise de Funèse vytvořením unikátní kresby, která je moderní adaptací vozu DS z filmu „Fantomas se zlobí“.

Vůz DS byl vedle Jeana Maraise, Louise de Funèse a Mylène Demongeotové jednou z největších hvězd druhého dílu trilogie Fantomas, zejména při sjíždění zatáček z Vesuvu v podání kaskadéra Rémyho Julienna a při závěrečném úniku jako létající DS se zatahovacími křídly.

Zdroj: DS Automobiles, P Automobil Import

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code