Hyundai IONIQ 6 je světovým autem i elektromobilem roku 2022

Model Hyundai IONIQ 6 jsme již představili. Našim čtenářům nezůstala utajena ani informace o ambicích modelu vyhrát anketu Světové auto roku. Nyní automobilka zveřejnila výsledky toho, jak si tento vůz v avizovaných soutěžích vedl.

Hyundai IONIQ 6, který výrobce tohoto sedanu označuje jako elektrifikovaný streamliner, ovládl prestižní anketu Světové auto roku, včetně kategorií Světový elektromobil roku a Světový automobilový design roku.

Porota ocenila především jeho originální aerodynamický design a dojezd. Výsledky ankety Světové auto roku byly
vyhlášeny na slavnostním večeru na New York International Auto Show. Porota složená ze stovky automobilových novinářů ze 32 zemí světa vybrala IONIQ 6 ze tří finalistů, uvedených na světové trhy v roce 2022.

Značka Hyundai ovládla tři výše zmíněné kategorie už podruhé za sebou, vloni se stejný úspěch podařil modelu IONIQ 5.

„Z obhajoby tohoto prestižního úspěchu jsme nadšeni, protože jde o ocenění nesmírného talentu a nezměrného úsilí všech z nás v Hyundai Motor Company při uvádění elektromobilů jako IONIQ 6 na trh,” uvedl Jaehoon Chang, President a CEO Hyundai Motor Company. “Toto ocenění nás utvrzuje v odhodlání být celosvětovým lídrem v elektrifikaci a ve snaze dál poskytovat chytrá řešení pro mobilitu.”

IONIQ 6 je druhým členem produktové řady pro elektromobily IONIQ. Naplno využívá vyhlášenou architekturu platformy E-GMP, která umožňuje 800-V ultrarychlé dobíjení z 10 na 80 % za pouhých 18 minut a výjimečně prostorný interiér.

S ultra nízkým koeficientem odporu 0,21 je IONIQ 6 jedním z nejaerodynamičtějších a nejúspornějších elektromobilů na trhu. Dle standardu WLTP je dojezd tohoto elektrického streamlineru 614 km a spotřeba činí 13,9 kWh/100 km (platí pro variantu s kapacitou baterie 77,4 kWh, pohonem zadních kol a 18” pneumatikami).

Mimo široké škály další výbavy IONIQ 6 nabízí technologii Vehicle-to-Load (V2L), asistenční systémy a pokročilou konektivitu s bezdrátovými aktualizacemi softwaru (OTA). Prostorný a pohodlný interiér naplno využívá rozvor náprav 2950 mm a nabízí řadu moderních funkcí, jako dvoubarevné ambientní osvětlení, Speed Sync Lighting, EV Performance Tune-up a Electric Active Sound Design (e-ASD).

SangYup Lee, výkonný vicepresident a vedoucí Hyundai Global Design Center, byl navíc porotou ankety jmenován Světovou osobností automobilového průmyslu za rok 2023, za svůj přínos pro úchvatné a inovativní koncepty i sériové vozy, představené v roce 2022 – včetně modelů IONIQ 6, KONA, či pojízdné laboratoře N Vision 74.

V plánech Hyundai Motor je uvedení 17 nových bateriových elektromobilů včetně luxusních vozů
značky Genesis. Cílem je i navýšení svých celosvětových prodejů BEV na 1.87 milionů vozů do roku 2030.

Zdroj: Hyundai Motor Czech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code