Nejen auta. Nejlepší kuchaři světa budou jezdit v Lexusu

Nejlepší kuchaři světa se od roku 1987 utkávají každé dva roky v nejprestižnější světové kuchařské soutěži Bocuse d`Or. Soutěž je označována jako kuchařská olympiáda, kuchařský Oscar, nebo kuchařské mistrovství světa. Po dlouhém jednání se podařilo českým mistrům vařečky přesvědčit francouzské pořadatele o zapojení České republiky do této soutěže. „Přesvědčit francouzské pořadatele soutěže, že jsme pro ně ten správný partner, nám trvalo rok a půl. Jde o opravdu nejtěžší, ale také nejprestižnější kuchařskou soutěž na světě. Michelinských hvězd jsou stovky, ale vítězů Bocuse d`Or jen 19,” podotýká ředitel Bocuse d`Or Czech Adam Eliáš, který je zároveň výkonným ředitelem Českého Gastronomického Institutu.

Díky tomu se české národní kolo se uskuteční od 4. do 6. května v pražském O2 Universu.  O výběru finalistů národního kola rozhodnou tuzemští šéfkuchaři. Mezi nimi bude také Zdeněk Pohlreich, dlouholetý ambasador Lexus.

Kuchařská olympiáda nebo kuchařský Oscar

Soutěžící, tedy 12 vybraných kuchařů se svými týmy, budou mít za úkol připravit dva teplé pokrmy, které ohodnotí 30 porotců. Soutěžit se bude živě, před zraky diváků.  Vítěz vzejde z bodování technické poroty a dvou mezinárodních degustačních porot. Hodnotit se bude především chuť, prezentace a originalita pokrmu, ale také zpracování a výtěžnost surovin, čistota pracoviště či dodržení stanoveného časového limitu.

Vzniknou unikátní pokrmy

Profesionální kuchaři se mohou do českého národního kola Bocuse d`Or hlásit do 28. 2. prostřednictvím webu https://www.bocusedor.cz/. Součástí přihlášky je i originální receptura. Zadání je uvařit dva teplé pokrmy.

„Na místě budou skvělí kuchaři, moderátoři, spousta zajímavých informací, vzniknou unikátní pokrmy,“ říká Filip Sajler, generální sekretář Bocuse d`Or Czech.

Globální finále Bocuse d’Or se koná každé dva roky ve francouzském Lyonu. Do finále soutěže je vybráno 24 zemí, tým každé země se skládá z jednoho kuchaře a jednoho asistenta. Odborná porota hodnotí celkovou harmonii chutí v pokrmu, prezentaci talíře, použité techniky a efektivitu práce týmů. Soutěž s národním kolem a kontinentálním kolem ukončuje právě světové finále. Evropské kolo se bude konat v roce 2024 v Trondheimu.

Partnerem se v Česku stala automobilová značka Lexus

Lexus v rámci partnerství akce poskytuje shuttle službu pro vybrané hosty a další doprovodné aktivity spojené s dopravou. Zároveň na místě bude mít vystavené nejzajímavější modely. Se soutěží se propojí také společným brandingem a společnými marketingovými aktivitami offline i online.

„Lexus má s touto tradiční a ve světě gastronomie extrémně prestižní soutěží mnoho společného. Mimo jiné je to absolutní důraz na řemeslnou zručnost a preciznost a filozofii dosahovat těch nejlepších možných výsledků. V neposlední řadě nás skrze našeho dlouholetého ambasadora Zdeňka Pohlreicha pojí láska k vysoké gastronomii,“ říká manažer značky Lexus Jakub Květoň.

Zdroj: Lexus, Toyota Central Europe – Czech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code