Novinka Opelu bude mít známé jméno. Frontera

Návrat automobilek k dříve používanému, v historii ověřenému názvu, není nijak neobvyklý. Čas od času mnohá značka zjistí, že opustit známé jméno nebyl nejlepší nápad. Ve snaze pomoci své novince při vstupu na trh se pak rozhodne využít hodnoty, kterou jméno modelu v minulosti vytvořilo a k známému označení se vrátí.

A jeden z takových návratů nyní ohlásil i Opel. Jeho nové SUV, které by se mělo na trhu objevit před koncem tohoto roku, ponese název legendárního modelu Frontera.

Tento model, vyráběný od roku 1991 na základě Isuzu Rodeo byl klasický teréňák, čili vůz s pevným rámem a na něm posazenou karoserií, odpruženou dokonce ještě listovými pružinami. První generace se vyráběla do roku 1998, kdy jej nahradila generace druhá. Ta vydržela v nabídce do roku 2000. Dnes jeho kategorii v nabídce značky zastupuje model Grandland.

Frontera bude prvním modelem německé automobilky, který ponese nedávno představené nové logo.

„Jméno „Frontera“ dokonale ladí s charakterem našeho nového SUV modelu,“ říká Florian Huettl, šéf automobilky Opel. „Půjde o sebevědomý vůz, který zamíří do mimořádně silného a potentního segmentu trhu.“

Nový Opel Frontera by měl podle vyjádření značky nabídnout mimořádně prostorný interiér a oslovit především zákazníky s aktivním životním stylem.

Na přístí rok je dále naplánováno uvedení nové Frontery v BEV verzi spolu s uvedením plně elektrické verze Grandlandu příští generace. Opel by pak měl mít v každé modelové řadě minimálně jednu bateriovou variantu.

První snímky nové Frontery a detailnější informace Opel uvolní během několika příštích týdnů.

 

Zdroj: Opel, O Automobil Import

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code