Opel znovu pro sebe otevírá africký trh

S tím, jak se blíží doba, kdy v EU bude zakázán prodej automobilů se spalovacím motorem, a výsledky prodejů elektromobilů se dají označit za tristní, oznamuje stále více evropských automobilek své plány, jak přemístit výrobu nebo posílit prodeje mimo evropský trh. Je to jedna z cest, jak překonat období, kdy je z nějakého důvodu považován automobil se spalovacím motorem za škůdce bez toho, že by spolu s ním skončily i samotné automobilky.

Nyní oznámila svůj návrat na africký alžírský trh značka Opel. Po šesti letech absence, zaviněné vládním zákazem dovozu nových automobilů, se Opel vrací na alžírský trh. Na tiskové konferenci v Alžíru to oznámil Florian Huettl, šéf automobilky Opel, společně s Hakimem Boutehrou, ředitelem společnosti Stellantis Maghreb, a Nassimem Benguergourem, generálním ředitelem společnosti Halil Commerce & Industrie (HCI).

Zákazníkům v Alžírsku budou od zítřka dostupné hned tři modely německé automobilky: Mokka, Astra a Grandland.

Opel Mokka

Sama značka si stanovila rok 2028 za moment, odkdy se Opel v Evropě zaměří výhradně na elektromobily. Mnoho času na vytvoření alternativních trhů, kde by pokračoval prodej klasických modelů tedy není, ale snahu a výsledky nelze značce upřít. Jen během letošního roku zvýšila německá automobilka na trzích mimo Evropu své prodeje o 60 procent v porovnání se stejným obdobím loňského roku. Alžírsko je dalším trhem z tzv. MEA regionu (Střední východ a Afrika), kde je Opel již aktivní. Mezi další Opelem obsazované trhy MEA regionu patří např. Maroko, Tunisko, Egypt, Jihoafrická republika nebo Turecko. Celkem je Opel zastoupen na třiceti mimoevropských trzích.

Opel Grandland

Alžírsko je s rozlohou bezmála 2,4 milionů kilometrů čtverečních desátou největší zemí světa a žije tam téměř 45 milionů lidí. Asi tři čtvrtiny rozlohy země zabírá poušť Sahara. Páteří alžírského hospodářství je těžba ropy, zemního plynu, fosfátů, rud a rtuti.

V Alžírsku bude Opel prodávat své vozy prostřednictvím importérské společnosti Halil Commerce & Industrie, která na tamním trhu již nabízí modely značky Fiat, patřící rovněž do koncernu Stellantis.

Zdroj: Opel, O Automobil Import, redakčně upraveno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code