Toyota prodává více aut

Podle posledních čísel zvýšilo české zastoupení automobilky Toyota za první čtyři měsíce tohoto roku prodeje osobních a lehkých užitkových vozů o 19 procent na 7729 kusů. Podařilo se jí tak udržet celkově druhé místo na trhu.

Toyota Aygo X

V samotném dubnu pak rostla o 52 procent oproti stejnému období loňského roku, a potvrdila tak svou stříbrnou pozici, a to i v osobních vozech, kde rostla dokonce o 53 procent.

Druhou příčku Toyota obsadila v prodeji fleetovým zákazníkům, v privátním sektoru obhájila třetí místo. Rostla tak výrazně rychleji než celý trh.

Toyota RAV4

Jednotlivé modely Toyoty se výrazně prosadily ve svých segmentech. Například Aygo X s 312 prodanými kusy ovládlo třídu A, Yaris byl třetí mezi malými vozy a RAV4 obsadila rovněž bronzovou příčku ve své kategorii D-SUV. Bestseller Toyota Corolla byl v nabitém C segmentu čtvrtý.

Toyota Corolla

„K úspěchu nám mimo jiné dopomohla výrazná akční nabídka, a to nejen na osobní vozy s hybridním pohonem, ale také na užitkové vozy. Nepolevíme ani v květnu, kdy nás čeká tradiční Toyota Víkend zaměřený na modernizované modely Yaris a Yaris Cross a novou generaci Toyoty C-HR,“ říká generální ředitel Toyota a Lexus ČR Martin Peleška.

Zdroj: TOYOTA CENTRAL EUROPE-CZECH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code