Velkou cenu za design získal i Opel

Jeden z výsledků výstavy Festival Automobile International, která se konala v Paříži, jsem již informovali.

Další značkou, která na této výstavě se svou novinkou uspěla, je Opel. Model Opel Manta GSe ElektroMOD vyhrál cenu Grand Prix du Festival. Tento model je představitelem „neo-klasiky“. Model, který byl ve své době ikonou, známou všem, kteří se o auta zajímali, a nejen jim.

Prototyp automobilky Opel, který na design původní verze navazuje novým, inovativním oblekem, ohodnotila i porota letošní výstavy automobilové krásy. Dvanáct odborníků ze světa motoristického sportu, architektury, módy, designu, kultury a médií udělilo Opelu Manta GSe ElektroMOD „velkou cenu“  Grand Prix du Festival za úspěšnou reinterpretaci odkazu modelů historie do vysoce aktuální podoby.

Čistě akumulátorová Manta GSe ElektroMOD chce svým vzhledem vzbuzovat stejný dojem, jako sportovní originální Opel Manta. Odlišnost je patrná z označení „ElektroMOD“. MOD znamená změnu, technické a stylistické MODifikace.

Pozornost poutá i díky neonově žlutému laku a kontrastní černé kapotě. S moderním designem rodiny automobilů Opel jej spojuje čelní maska Pixel-Vizor.

Interiér je vybaven nejnovějšími digitálními technologiemi. Historií jsou dva tradiční kulaté analogové přístroje. Místo nich řidič sleduje zobrazované údaje na Pure Panelu se dvěma širokoúhlými obrazovkami.

 

Zdroj: Opel, O Automobil Import

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code