Volkswagen ID3 představí na jaře svou novou generaci

Volkswagen ID.3 je vůz, který byl poprvé představen před 3 roky na Frankfurtském autosalonu v září 2019. K prvním zákazníkům se dostal v roce 2020. Dodnes bylo na celém světě dodáno více než půl milionu vozů ID. na základě modulární platformy pro elektromobily MEB (Modularer E-Antriebsbaukasten). V současnosti sjíždějí vozy ID.3 z montážních linek v německém Cvikově a Drážďanech. A již po třech letech dostává svou druhou generaci, která se bude vyrábět také v hlavním závodě ve Wolfsburgu.

Jako vylepšení a rozšíření sériové výbavy byly zapracovány četné návrhy zákazníků. Nové ID.3 bude dodáváno s nejnovější generací softwaru, která zlepšuje výkon systému a dokáže přijímat bezdrátové aktualizace OTA (Over-the-Air). Kromě toho byla rozšířena sériová výbava o displej s úhlopříčkou 12 palců (30,5 centimetru), vyjímatelnou podlahu zavazadlového prostoru a středovou konzolu se dvěma držáky nápojů.

Nabíjení nového modelu ID.3 bude ještě jednodušší a komfortnější díky inteligentnímu e-plánovači tras. Volkswagen používá v modelu ID.3 asistenční systémy nejnovější generace. Nejlepšími příklady jsou na přání dodávaný „Travel Assist se sdílenými daty“ a „Park Assist Plus s funkcí Memory“.

Světová premiéra nového Volkswagenu ID.3 je očekávána na začátku března 2023, první vozy se na českém trhu objeví v červnu příštího roku. Přesné termíny uvedení a spuštění předprodeje výrobce teprve zveřejní.

Zdroj: Volkswagen

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code