Vozíte dítě do školy autem? Tak pusu a pryč!

Pokud vezete děti autem do školy, vyzvedáváte partnera na nádraží nebo vysazujete kolegyni u stanice MHD, většinou nastává problém, kde zastavit. protože i krátkodobé parkování ve městě má svá pravidla. Protože i krátkodobé parkování ve městě má svá pravidla, můžete se na některých takových místech setkat s parkovacími místy, označenými symbolem K+R.  K+R pochází z anglického „Kiss and Ride“, tedy „Polib a jeď“.

„Smyslem těchto parkovacích míst bylo vytvořit bezpečné místo pro zastavení tam, kde je zvýšený pohyb lidí. U škol především dětí, tak aby všichni věděli, kde mohou se zastavujícími vozidly počítat. Prostor je však vyhrazený pouze pro krátké zastavení, určené k nastoupení nebo vystoupení spolucestujících,“ vysvětluje Barbora Lišková z TSK Praha.
Parkovací místa K+R bývají označena nápisem na vozovce, na některých místech doplněná textem „K+R“, a pomocí svislé modré dopravní značky s bílým polem s nápisem „K+R“. Zpravidla jsou doplněny textem „MAX. 3 min“ nebo „MAX. 5 min“. A právě toto značení stanovuje, na jak dlouho můžeme na daném místě zastavit.

„Bohužel často se setkáváme s porušováním pravidel, tedy délky zastavení, a to zejména u škol. Kdy rodiče doprovází své děti do školy a parkovací místa blokují na výrazně delší dobu, než je povoleno. Blokují tak bezpečné vysazení dětí v blízkosti školy ostatním rodičům,“ upozorňuje Barbora Lišková.

Potřebujeme-li tedy více času, abychom doprovodili své dítě do školy, nebo se rozloučili s přáteli, známými či rodinou u zastávky, musíme si najít klasické místo na parkování. K dlouhodobějšímu parkování nejsou vyhrazená místa K+R určena. Na to bychom neměli zapomínat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code