Vzniká nový automobilový kolos. Spojuje se FCA a PSA

Ti, kterým zkratky v titulku nic neříkají, ale určitě znají společnosti Fiat a Chrysler, spojené dříve ve skupinu Fiat Chrysler Automobiles NV, představující dnes automobilové značky Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Fiat, Fiat Professional, Jeep®, Lancia, Ram a Maserati. Rovněž prodává díly a služby pod značkou Mopar a působí v oblasti komponentů a výrobních systémů pod značkami Comau a Teksid. FCA zaměstnává po celém světě téměř 200 000 osob.

Znají i značky Peugeot, Citroën, DS, Opel a Vauxhall, sdružené ve skupině PSA, zahrnující také prostřednictvím značky Free2Move poskytování různorodé nabídky služeb konektivity a mobility a dále výrobu automobilového příslušenství (Faurecia).

4. ledna 2021 schválily valné hromady akcionářů Fiat Chrysler Automobiles NV a Peugeot SA („skupina PSA“) navrhovanou fúzi mezi FCA a skupinou PSA, jejímž výsledkem je vytvoření společnosti Stellantis N.V. („Stellantis“). O výsledku hlasování bylo rozhodnuto velkou většinou ve prospěch transakce (více než 99 % odevzdaných hlasů).

Akcionáři FCA rovněž schválili dodatečná usnesení týkající se fúze, zejména přijetí budoucích stanov společnosti Stellantis a jmenování členů představenstva, s účinností ode dne následujícího po dokončení fúze. FCA a skupina PSA, které v prosinci získaly závěrečná povolení regulačních orgánů, zejména Evropské komise a Evropské centrální banky, očekávají, že po tomto schválení akcionáři dojde k dokončení fúze 16. ledna 2021.

 

Zdroj: P Automobil Import s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code