Citroën představil limitovanou verzi C5 X Hypnos.

Citroen C5 X je model, který jsme již před časem představili, například zde nebo zde.

Limitovaná edice C5 X Hypnos představuje to nejlepší z modelu C5 X z hlediska stylu a pohody na palubě. C5 X Hypnos je špičková verze vycházející z verze Max. Je to velký cestovní vůz, který je k dispozici s plug-in hybridním motorem 225 ë-EAT8. Název této limitované edice odkazuje na řeckého boha Hypna, boha spánku.

A konečně, Hypnos je také jméno spojené s historií značky Citroën. Pod názvem Hypnos byl na pařížském autosalonu v roce 2008 představen koncept hybridního vozu nejvyšší třídy a průkopníka v oblasti hybridizace.

Citroën chce tímto názvem zdůraznit kontrast mezi atmosférou interiéru a exteriéru. Exteriér je tmavě půlnočně modrý, zatímco interiér je světlý a jasný.

Zvenčí je C5 X Hypnos laděn do nové modré barvy Eclipse, kterou umocňuje několik infračervených červených grafických prvků, zatímco interiér využívá výrazných barev a materiálů.

Exteriér

C5 X Hypnos se představuje v novém tmavomodrém půlnočním laku, který se mění v závislosti na světle.  Tato nová barva Modrá Eclipse dosud nebyla na voze C5 X k vidění. Tmavěmodrou barvu umocňuje infračervená grafika. Limitovaná edice má pro potvrzení svého stylu a odlišení se na každé straně blatníku a předních dveří dlouhou leskle černou ozdobnou lištu oživenou podélnou infračervenou linkou, která má ve svém středu podpis Hypnos. Na zádi zvýrazňuje monogram C5 X rovněž infračervený odstín čísla 5.

Copyright @ Continental Productions

C5 X Hypnos se dodává s 19″ koly z lehké slitiny AeroX v novém odstínu specifickém pro tuto řadu, který kombinuje černý odstín Onyx a diamantový výbrus pokrytý tmavým lakem. 

Kromě Modré Eclipse bude C5 X Hypnos k dispozici také v odstínu Šedá Platinum.

Interiér

Použití světlých a teplých materiálů v interiéru se uplatňuje na všech površích, i na sedadlech, jejichž opěradla a sedáky jsou potaženy světlou perforovanou kůží. Kůže sedadel je perforovaná s charakteristickým vzorem dvojitých šípů tvořících logo značky Citroën. Boční výztuhy jsou čalouněné kůží ve stejném odstínu. Horní část sedadel a opěrky hlavy jsou potažené šedou Alcantarou ®, která je měkká a teplá na dotek. Design těchto sedadel je zdůrazněn prošíváním a na vnitřní straně opěradla je umístěn infračervený štítek s názvem Hypnos.

Copyright Alex Rank @ Continental Productions

Světlý odstín se objevuje také na středové loketní opěrce, bocích středové konzoly a výplních dveřních panelů, které tuto světlou barvu kombinují s materiálem TEP, jenž je příjemný na dotek. Výplně dveří jsou navíc opatřeny originálním prošíváním ve vzoru dvojitých šípů. K útulnosti světlého interiéru přispívá také použití dekorativních prvků s efektem světlého dřeva Karuun® na dveřních panelech a palubní desce.

Středová konzola má lesklou černou povrchovou úpravu. Ta je opatřena laserově gravírovanými pruhy v odstínu Bronzová Xenon, který se u této edice objevuje poprvé.

A konečně C5 X Hypnos nabízí speciální koberečky, jejichž okraje jsou zvýrazněny specifickým materiálem podtrhujícím limitovanou edici nápisem Hypnos v odstínu Bronzová Xenon.

Výbava

Mezi na první pohled viditelné prvky výbavy patří otevíratelné střešní okno, které otevírá výhled na oblohu a pouští do kabiny ještě více světla. Součástí limitované edice jsou také vyhřívaná a větraná přední sedadla Advanced Comfort® s masážní funkcí  a elektrickým nastavením bederní části.

Plug-in hybrid C5 X 225 nabízí ve standardní výbavě aktivní tlumiče Citroën Advanced Comfort®, které zajišťují mimořádně komfortní nastavení a zároveň příjemný zážitek z jízdy díky aktivnímu a plynulému řízení odpružení, které odfiltruje veškeré vnější rušivé elementy.

Specifický je i hi-fi systém pro poslech hudby. Tichý zážitek je umocněný akustickou izolací.

C5 X Hypnos bude k dispozici od 4. září. První dodávky zákazníkům se uskuteční na začátku roku 2024.

Zdroj: Citroen, C Automobil Import

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code