Hyundai představil ceny modelu Ioniq 5. Tohle auto není pro každého

Model IONIQ 5 jsme uz na našich stránkách představili zde i zde. Dnes prozradil výrobce další podrobnosti, oznámil zahájení prodeje a představil ceny. Nabídka verzí je skromnější, zato přehledná. Na český trh bude Ioniq 5 dodáván ve dvou výbavových stupních Smart a Style. Pohon lze pořídit se dvěma verzemi baterie – ve variantě ECO s kapacitou 58 kWh a variantě Power s kapacitou 73 kWh. Standardem u obou variant je podpora ultrarychlého nabíjení na kompatibilních DC stanicích výkonem přes 200 kW. IONIQ 5 je díky ní možné nabít na 80 % kapacity baterie již za 18 minut.

Nižší  výbavový stupeň Smart

standardně nabídne devatenáctipalcová kola z lehké slitiny, LED přední i zadní světla. V interiéru najdete dvanáctipalcový přístrojový panel Supervision, dvanáctipalcový displej multimediálního systému s integrovanou navigací, zadní parkovací kameru. O bezpečnost se stará paleta bezpečnostních a asistenčních systémů v čele s aktivním asistentem pro vedení vozu v jízdních pruzích, autonomním nouzovým brzděním, asistentem pro jízdu po dálnici HDA a dalšími.

Výbavový stupeň Smart s pohonem ECO lze doplnit o paket Range v hodnotě 40 000 Kč. Ten přináší tepelné čerpadlo a systém předehřevu akumulátoru. Pro vozy s pohonem Power, nebo s vyšším výbavovým stupněm Style, jsou tyto prvky obsaženy již ve standardní výbavě.

Vyšší výbavový stupeň Style

má pokročilejší Bi-LED hlavní světlomety s pixelovým světelným podpisem, přední parkovací senzory. Funkce V2L umožňuje nabíjení externích zařízení, flexibilní posuvnou středovou konzolu a mnohé další prvky.

Dál je možné zvolit ještě doplňkový paket Premium s cenou 80 000 Kč. Ten obsahuje dvacetipalcová kola, 44“ head-up displej s promítáním na čelní sklo a rozšířenou realitou. Elektricky nastavitelná sedadla vpředu mají relaxační polohu. Elektricky posuvná sedadla vzadu jsou s koženým čalouněním. Dále je zde konfigurovatelné ambientní osvětlení, prémiový audiosystém BOSE, elektricky výsuvné kliky dveří a další exkluzivní výbavové prvky. Nejnáročnější zákazníci pak mohou nad rámec příplatkového paketu vybrat také panoramatické střešní okno se solárními články umožňující dobíjení 12V i vysokonapěťového akumulátoru.

Model s vyšším výbavovým stupněm Style v kombinaci s pohonem Power, tj. pohonnou jednotku o výkonu 225 kW a točivém momentu 605 Nm s baterií o vyšší kapacitě, může být navíc za příplatek 100 000 Kč vybaven i pohonem všech čtyř kol.

Součástí aktuální nabídky je pětiletá záruka bez omezení ujetých kilometrů, osm let asistenční služby po celé Evropě, záruka 8 let/160 000 km na trakční akumulátor, AC nabíjecí kabel Type 2, sada zimních pneumatik a další.

Všichni zákazníci, kteří se pro IONIQ 5 rozhodnou v roce 2021, získají možnost nabíjet svůj vůz na ultra vysokorychlostních stanicích IONITY prostřednictvím nabíjecí karty Charge my Hyundai se zvýhodněnou sazbou 7,7 Kč za kWh bez dalších poplatků po dobu jednoho roku.

Kompletní ceník najdete zde. Ceny začínají na 1 099 990 Kč u nižšího stupně výbavy Smart. Vyšší výbava Style s pohonem všech kol a nejsilnějším 225 kW motorem a doplňkovou výbavou, obsahující panoramatickou střechu se solárními články, metalickým lakem, BOSE audiosystémem a dalšími položkami se vyšplhá na astronomických 1 600 000 Kč. To je i trojnásobek oproti jiným srovnatelným vozům s klasickým pohonem.

Zdroj: Hyundai Motor Czech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code