Hyundai Santa Fe přichází opět s proměnou. Tentokrát je zásadní

Hyundai Santa Fe je automobil, který přišel na svět již před 23 lety. Za tu dobu se během 4 generací a několika faceliftů vyklubalo z ošklivého káčátka v respektu hodné a elegantní auto.

Poslední generace z roku 2018 prošla před 3 lety povedeným faceliftem. Na srpen nyní značka oznámila představení páté generace, která znamená – ve srovnání s předchozími změnami – tu největší proměnu.

Dá se říci, že z městského SUV se Santa Fe přetváří ve vůz pro opravdový outdoor. Tedy alespoň na základě snímků, které byly dosud uvolněny. Pátá generace středně velkého SUV přebírá od svých předchůdců rysy automobilu do města i do přírody a současně přichází s vylepšeními na základě rozboru dat o nejnovějších trendech v outdoorovém životním stylu.

Generační obměna modelu Santa Fe byla cílena na maximalizaci zavazadlového prostoru. Snaží se uspokojovat požadavky vyplývající z poznatků o nárocích outdoorových a městských aktivit. Výsledkem je model s robustním vnějším designem a prostorným, všestranně využitelným interiérem, zakončeným zvětšeným zadním výklopným víkem.

„Zcela nový model Santa Fe je SUV, které nabízí dokonalou harmonii mezi městským životem a nádhernou přírodou. Automobilem, který zvládne cokoli od hektického rodinného itineráře až po dobrodružné kempování,“ řekl SangYup Lee, výkonný viceprezident a vedoucí globálního designového centra Hyundai. „Nové Santa Fe s ještě delším rozvorem náprav, prostorným interiérem a terasovitým uspořádáním prostoru u zadního výklopného víka rozvíjí své přednosti SUV a nabízí ještě univerzálnější využití než dosud, a to ve spojení s prémiovými zákaznickými zážitky.“

Výrazný design odhaluje charakter vozu

Hranatý design zcela nového modelu Santa Fe využívá dlouhý rozvoru náprav a širokých pátých dveří. Příď vozidla vytváří vysokou kapotou, světlomety s motivem písmene H a odvážnými, výraznými blatníky dojem majestátnosti. Světlomety ve tvaru písmene H ladí s motivem H, který se opakuje v designu spodní části přídě, a tím přispívají k ucelenému vzhledu. Designové prvky ve tvaru H reinterpretují emblém „H“ značky Hyundai.

Robustní vzhled dotváří blatníky spolu s ostře definovanými podběhy kol, zkráceným převisem karoserie vpředu a 21“ koly.

Záď se zvětšeným víkem zavazadlového prostoru vyvažuje svými jednoduššími tvary celkový vnější design. Zadní svítilny napodobují písmeno H. Přebírají jednotný styl předních světlometů se stejným motivem. Díky tomu bude Santa Fe ve dne i v noci osobitý světelný podpis.

Interiér má největší prostor ve své třídě

Uživatelé, preferující praktičnost, naleznou ve zcela novém modelu Santa Fe velkorysý prostor pro sebe i zavazadla. Na kompletně sklopných sedadlech ve druhé a třetí řadě naleznou cestující největší prostor ve své třídě. Zadní část interiéru uveze nákupy, materiál na projekty domácích kutilů, výbavu pro sporty a rekreaci, zahradničení, rodinné výlety nebo přepravu domácích mazlíčků.

Vnitřní design klade důraz na horizontální a vertikální linie. Design s motivem písmene H je použit na přístrojové desce a výdeších ventilační soustavy.

Praktickými pvky interiéru jsou například panoramatický, zakřivený displej. Ten propojuje 12,3“ zobrazovací plochu digitálního panelu sdružených přístrojů pře řidičem a prostřední panel informačního a zábavního systému.

Světlá barva sedadel a stropu vytvářejí dojem prostornosti, obložení nabízí vzorek dřeva a sedadla jsou čalouněna kůží Nappa s jemným vyšíváním. Strop je čalouněn semišovou tkaninou, podlahové rohože a zadní stěny opěradel ve druhé a třetí řadě jsou vyrobeny z recyklovaného plastu, zatímco ochranné plochy a části výplní dveří jsou potaženy umělou kůží.

Nové Santa Fe bude mít světovou premiéru v srpnu na YouTube kanálu značky Hyundai.

Zdroj: Hyundai Motor Czech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code