Kempovací auto do divočiny na elektrický pohon. Jde to dohromady?

Zatím stále ještě přetrvávající snaha prosadit jako jediný možný pohon automobilů elektřinu staví automobilky před řešení kuriózních situací. Třeba, jak postavit auto pro milovníky divoké přírody mimo civilizaci a udělat ho přitom na elektrický pohon. Ten je ale závislý na vysoce výkonné nabíječce, kterých zatím v divočině moc nestojí. Takže auto v noci při kempování nabít nelze a trávit čas přes den někde na kraji města u nákupáku se moc s pohybem po vzdálené samotě nesnáší.

Řešení podobného hlavolamu se pokouší již nějakou dobu i Renault. Ten v loňském roce představil předváděcí vozidlo Hippie Caviar Hotel na bázi modelu Renault Trafic SpaceNomad. Ambice vozu bylo nabídnout možnost cestování a pobytu v přírodě bez toho, aby se cestovatelé museli uskrovňovat od komfortu pětihvězdičkového hotelu.

Letos se Renault chystá představit další z modelů vozů pro volný čas, a to Hippie Caviar Motel. Jde o přestavěnou dodávku, postavenou na základě zcela nového modelu Kangoo L2 E-Tech Electric. Hippie Caviar Motel má dojezd 285 km1 a k jeho prodloužení o 170 km1 stačí pouhých 30 minut. Jeho motor má výkon 90 kW (120 k) a je napájen baterií o kapacitě 45 kWh schopnou dobíjet až 80 kW stejnosměrného proudu.

Úložné prostory umožňují přepravu sportovních souprav uvnitř i vně vozidla. Na střešním nosiči lze převážet lyže. Umístěn je na straně tak, aby nestínil obrovskou panoramatickou střechu.

Motel Hippie Caviar bude představen na veletrhu IAA Transportation v Hannoveru letos 19. září.

Zdroj: Renault Česká republika, redakčně upraveno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code