Nejen auta. Lexus navrhl měsíční vozidlo

Na výzvu mezinárodního magazínu umění a designu Document Journal, jenž hledal náměty na možnou podobu budoucího měsíčního světa, vytvořili designéři značky Lexus koncept stroje, který se bude pohybovat na měsíci. Z řady námětů na měsíční vozidla od předních mezinárodních návrhářů bylo vybráno celkem sedm projektů, které byly předány k dalšímu zpracování studiem ED2 a poté zařazeny do portfolia ‚Lunar Design‘ uvedeného magazínu. Jedním z nich je i stroj Lexus Zero Gravity od návrháře Karla Dujardina. Jeho nápad byl vybrán jako nejlepší z řady konceptů předložených mezinárodními návrháři a architekty z oborů mimo automobilový průmysl. Svým vzhledem připomíná motorku a nad měsíčním povrchem by se měl vznášet rychlostí 500 km/h.
.

.

Designové skicy vytvořilo evropské vývojové centrum designu. Koncept nese všechny charakteristické znaky značky Lexus a čerpá přímo ze svého futuristického konceptu Lexus LF-30 Electrified. Konečná vizualizace se inspirovala koncepční studií vozidla Lexus LF-30 Electrified. Jejich práce se zaměřila stejnou měrou na potěšení „za volantem“, potenciálně v měsíčních podmínkách s nízkou gravitací, jako na praktičnost cestování z bodu A do bodu B v nerovné a nezkrocené měsíční krajině.

.

.

Zero Gravity je jednomístné vozidlo, které se řídí jako motocykl, ale využívá magnetickou levitaci a vznáší se nad povrchem. Jde o technologii, kterou Lexus již skutečně použil ve svém jedinečném projektu levitujícího prkna. Ovládání tohoto futuristického stroje je podobné, jako když jezdec ovládá svého koně. Jde o nový koncept označovaný jako Tazuna, v japonštině otěže. Výsledkem je skutečný pocit jezdce propojeného se strojem.

Zdroj: Toyota Central Europe – Czech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code