Nový Mitsubishi Colt konečně dorazil i k nám

O novince v segmementu malých vozů od značky Mitsubishi jsme informovali již loni v textu, který tohoto představitele již sedmé generace modelu představil dopodrobna.

Nyní můžeme připojit i informaci, že se vůz dostal i k tuzemským prodejcům. Pro doplnění dřívějšího obšírného popisu zde stojí za to doplnit, jaké specifikace budou u nás dostupné.

Výbavové stupně

Na trh je COLT uváděn ve stupních výbavy INFORM, INVITE, INTENSE a INSTYLE. V rámci každého výbavového stupně lze volit několik možností pohonných jednotek. Základní nabídku lze doplnit doplňkovou výbavou, zahrnující jak bižuterii typu ozdobné nebo prahové lišty, ale i praktickými věcmi jako loketní opěrka nebo plastové rohože, vyklápěcí tažné zařízení, střešní box nebo oboustranná rohož zavazadlového prostoru.

Je tak možné si decentně změnit výsledný vnější charakter vozu, například pomocí různých barev vnějších prvků vozu (zrcátek, bočních lišt, spoileru a ochranného krytu nárazníku), resp. provedení kol (15″ ocelová kola a 16 nebo 17″ litá kola).

V interiéru je variabilní nabídka potahových materiálů, a jejich barevnosti, na výběr je infotainment  se 7″ nebo 9,3″ displejem a 7″ nebo 10″digitální přístrojový štít.

Pohony

Nový COLT nabízí několik možností výběru.

  • 1,0 MPI: Benzínový tříválec s vícebodovým vstřikováním a pětistupňovou manuální převodovkou. Výkon: 65 k, emise CO2: 119-122 g/km
  • 1,0 MPI-T: Přeplňovaný benzínový tříválec s vícebodovým vstřikováním a šestistupňovou manuální převodovkou. Výkon: 90 k, emise CO2: 118-121 g/km.
  • 1,6 Hybrid (HEV): Benzínový motor se dvěma elektromotory a baterií o kapacitě 1,2 kWh v kombinaci s automatickou převodovkou podporující více režimů. Systémový výkon: 145 k, emise CO2: 93-101 g/km.

První varianta litrového motoru kombnovaná s pětistupňovou převodovkou je k dispozici u dvou nižších výbavových stupňů, ostatní varianty jsou k dispozici u všech modifikací.

Součástí hybridního systému je 36kW elektromotor, vysokonapěťový startér / generátor energie a baterie o kapacitě 1,2 kWh na podporu spalovacího motoru včetně schopnosti rekuperovat brzdnou energii ve prospěch nižší spotřeby. Hybridní systém bude ve svém živlu především ve městě, kde se vůz může až 80 % času pohybovat v elektrickém režimu (EV). Systém Multi-Sense umožňuje řidiči měnit jízdní režimy, reakce řízení a hnací soustavy podle momentální potřeby.

Záruky

Mitsubishi nabízí v případě modelu COLT podobně jako na další vozidla této značky tyto výhody:

  • Pětiletá tovární záruka (s omezením na 100 000 km)
  • Dvanáctiletá záruka proti prorezivění karoserie
  • Osmiletá záruka na baterii systému pohonu a zachování její kapacity (s omezením na 160 000 km)
  • Až 15letá asistenční služba (Asistenční paket Mitsubishi Motors)

Pro doplnění je k dispozici i technický prospekt a zajímavý materiál představující historii modelu s uvedením základních cen novinky.

Zdroj: Mitsubishi, M Motors CZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code