Nový nadupaný Hyundai

Auta, která mají silný motor a umí výkon s patřičnými zvukovými efekty přenést na silnici, označujeme jako nadupaná. Možná proto Hyundai pro označení svých sportovních modelů používá písmene N, aby na jejich nadupanost upozornil.

Dalším z této řady je Veloster N se zcela novou 8stupňovou kapalinovou dvouspojkovou převodovkou N, umožňující zrychlit z 0 na 100 km/h za 5,6 sekundy. Hyundai vyvinul model Veloster N ve svém globálním výzkumném a vývojovém centru v Koreji a finální nastavení optimalizoval ve svém testovacím centru na Nürburgringu v Německu. Vynikající jízdní vlastnosti v zatáčkách a skvělé výkony na závodních okruzích jsou přitom kombinovány se snadným řízením sportovního vozu v každodenním provozu.

.

Převodovka N DCT je vybavena funkcí N Track Sense Shift (NTS), která se automaticky aktivuje, jakmile rozpozná optimální provozní podmínky pro dynamickou jízdu. Převodovka díky této funkci optimalizuje sportovní výkony řazením správných převodových stupňů ve správný okamžik stejně jako profesionální závodní jezdec. Všechny uvedené funkce si může řidič nakonfigurovat pomocí nejmodernějšího ovládacího systému na větším, 8“ displeji s vysokým rozlišením ve vylepšeném informačním a zábavním systému modelu Veloster N. Informační a zábavní systém je kombinován s prémiovým audiosystémem JBL, který potěší uši každého audiofila.

Veloster N je vybaven bezpečnostními technologiemi Hyundai SmartSense. Mezi ně patří mimo jiné asistent pro odvrácení kolize s překážkou vpředu FCA (Front Collision-Avoidance Assist), asistent pro rozpoznávání únavy řidiče DAW (Driver Attention Warning), asistent řízení v jízdním pruhu LFA (Lane Following Assist), asistent pro jízdu v jízdním pruhu LKA (Lane Keeping Assist), asistent dálkových světel HBA (High Beam Assist), asistent pro sledování slepého úhlu BCW (Blind-Spot Collision Warning) a asistent pro upozorňování na vozidla přijíždějící ze stran při couvání RCCW (Rear Cross-Traffic Collision Warning).

.

Zákazníci mohou na přání rozšířit výbavu nového modelu Veloster N také lehkými sportovními anatomickými sedadly N. Anatomická sportovní sedadla jsou čalouněna měkkým materiálem Alcantara, který připomíná semiš, a poskytují řidiči pevnou oporu při průjezdu zatáčkami ve vysokých rychlostech. Sedadla, koncipovaná pro jízdu na závodních okruzích, jsou tenčí a mají o cca 2 kg nižší hmotnost v porovnání se standardními sedadly. Sedadla jsou navíc vybavena osvětleným logem N na boční straně horní části opěradel, které umocňuje estetický dojem interiéru. Logo N je osvětleno společně s ostatními částmi interiéru. Tím vzniká jedinečná atmosféra pro maximální potěšení z jízdy.

Veloster N bude uveden na trh v dubnu, nejprve v Jižní Koreji, a posléze budou následovat další trhy.

 

Zdroj: Hyundai Motor Czech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code