Nový Rolls-Royce si u nás loni pořídilo 43 zákazníků

Loňský rok znamenal po letech 2020 až 2022 obecně návrat k rostoucím číslům. Některé automobilky rok hodnotí jaké úspěšný, jiné dokonce jako mimořádně úspěšný. Takovou je i značka Rolls-Royce, které se podle jejích slov loni dařilo na trzích celého světa. Pomohly tomu i zakázkové úpravy podle individuálních přání zákazníků v rámci programu Bespoke, které jsem jako zajímavé ukázky designu a luxusu loni několikrát, například zde i zde, prezentovali i my.

Celosvětově dosáhl prodej 6 032 automobilů. Jak uvádí výrobce, tento počet byl v souladu jak s interními očekáváními, tak s postavením značky Rolls-Royce jakožto mezinárodního výrobce luxusních vozů, který je protikladem velkoobjemových značek. Všechny vozy Rolls-Royce se vyrábějí ručně v závodě v Goodwoodu ve Velké Británii, a všechny vozy obsahují prvky zakázkových úprav Bespoke.

Vloni byla podle plánu ukončena výroba velmi oblíbených modelů Wraith a Dawn a významným okamžikem se stalo zahájení výroby a prodeje plně elektrického modelu Rolls-Royce Spectre. Po premiéře v říjnu 2022 se první dodávky zákazníkům se uskutečnily na podzim a poptávka se promítla do objednávek sahajících až do roku 2025.

Společnost se chce i nadále zaměřovat na zakázkový program Bespoke. Oznámila proto nové investice do provozů značky Rolls-Royce v Goodwoodu s cílem zlepšit kapacitu a možnosti pro zakázkovou výrobu a podpořit rozvoj programu vozů Coachbuild.

V roce 2023 byly otevřeny v Evropě nové prodejní prostory a jako reakce na rostoucí zájem zákazníků o stále detailnější a komplexnější zakázkové úpravy Bespoke se rozšířila také síť exkluzivních prodejních míst Private Office. Po Dubaji, kde bylo nové zastoupení otevřeno v roce 2022, následoval na podzim 2023 salon v Šanghaji a Rolls-Royce potvrdil své plány přidat další zastoupení v jihokorejském Soulu a v Severní Americe.

Chris Brownridge, generální ředitel společnosti Rolls-Royce Motor Cars k tomu dodává: „Rok 2023 byl pro Rolls-Royce dalším mimořádným obdobím s vynikajícími prodejními výsledky ve všech regionech a napříč produktovým portfoliem. Je obzvláště povzbudivé vidět enormní zájem o model Spectre, což je důkazem, že bylo správné přijmout odvážnou strategii založenou výhradně na elektrickém pohonu pro budoucí vývoj a výrobu modelů. Rekordní úroveň zakázkových úprav, a to jak z hlediska objemu, tak hodnoty rovněž zvýrazňuje naši pozici v luxusním sektoru a nabízí našim klientům příležitosti k sebevyjádření a personalizaci, které nikde jinde nenajdou.“

„Jako nastupující generální ředitel mám obrovské štěstí, že mohu převzít odpovědnost za podnik v tak dobrém stavu, se silnými základy a jasnou strategií růstu a rozvoje, impozantními technickými schopnostmi a soustředěným a oddaným týmem. Těším se na spolupráci se všemi zaměstnanci značky Rolls-Royce, abychom udrželi toto tempo a sebevědomě i odhodlaně jsme dále rozvíjeli naši skvělou společnost.“

 

Zdroj: Rolls-Royce Motor Cars

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code