Spolujezdec: Duše posádky

Pohodový spolujezdec je stejně zásadní jako dobrý řidič, který vás bezpečně doveze do cíle. Role spolujezdce je mnohdy podceňovaná a jeho úkol vypadá jednoduše. Nechat se jen někam dopravit. Ve skutečnosti je ale spolujezdec veledůležitým členem posádky.

Řidiči versus spolujezdci

Problematika řidiči kontra spolujezdci, je složitá a vydá snad na stohy papírů. Je to logické, protože všechno má dvě strany mince. Každý má svou pravdu a stojí si za svým.

Je důležité najít společnou řeč a kompatibilitu. Během jízdy obzvlášť. Frustrovaný a vzteklý řidič není dvakrát důvěryhodný.

„Šašku“ bav mě!

Spolujezdec samozřejmě není za šaška, který bude pana krále bavit jen proto, že milostivě dojede z bodu A do bodu B. Role spolujezdce je mnohem důstojnější.

Spolujezdec je duší posádky. To, jak vystupuje, jak se chová a jakou náladu šíří během cesty, má na jízdu a na řidiče zásadní vliv.

Když je spolujezdec příjemným společníkem, cesta rychleji ubíhá a řidiče obklopuje příjemný klid. Je to úplně stejné, jako když přijdete domů v momentě, kdy to zrovna úplně neklape. Vládne nepříjemná atmosféra a dusno by se dalo krájet. A v autě je tohle nepříjemno o poznání horší. Menší prostor a vztek se na průběhu cesty podepíšou.

Rozepře mezi řidičem a spolujezdcem se dotknou všech zúčastněných. A nikdo nemá kam utéct.

Titul „SPOLUJEZDEC POHODÁŘ“ si musíte zasloužit

Být pohodový spolujezdec není povinností, jistě. Nicméně to však trochu vypovídá o charakteru člověka. Když se jako spolujezdec umíte vcítit do zodpovědné a náročné role řidiče, jste ihned spolujezdcem roku.

Nemusíte řidiči za převoz líbat nohy, ale respektujte jeho potřeby, nálady i přání během jízdy. Koneckonců, je to opravdu on, na kom závisí váš život během jízdy.

V příštím článku se blíže podíváme na nešvary a možnosti spolujezdců. Už teď můžete tipovat, jestli se mezi řádky mihnete i vy. Jste spolujezdec prudič, kliďas, flegmatik, brouk Pytlík, kompaktní bufet, pohodář nebo uzlík hysterie?

 

Napsala Bára Klímová

 

Zdroj foto: toyotanews.eu

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code