Toyota RAV4 také jako Plug-in Hybrid

Světovou premiérou na autosalonu v Los Angeles uvedla Toyota nový model RAV4 Plug-in Hybrid.

Vůz z páté generace řady RAV4 patří mezi nejoblíbenější SUV na evropském trhu s více než 120 tisíci objednaných kusů od uvedení v letošním roce (z toho přes 105 tisíc na verzi s hybridním pohonem – údaje pro západní Evropu).

RAV4 Plug-in Hybrid je vrcholným modelem řady RAV4. Nabízí vysoký výkon a výborné jízdní vlastnosti a nízkou spotřebu.

Díky zkušenostem získaným v rámci vývoje dvou generací modelu Prius Plug-in Hybrid má Toyota skvělé předpoklady i k výrobě svého nového pohonu pro RAV4. Se systémovým výkonem 306 k/225 kW má tento vůz potenciál nabídnout zrychlení z nuly na 100 km/h za pouhých 6,2 sekundy (předběžné údaje podléhající konečné homologaci), a překonat tak všechny konkurenty s klasickým pohonem. Kromě toho je na nejlepší cestě dosáhnout v dané třídě nejnižších emisí CO2 i spotřeby paliva: prozatímní údaje Toyoty (před konečnou homologací) dle standardní metodiky WLTP uvádějí emise CO2 pod 30 g/km. Této úrovni nedokáže konkurovat žádné dnešní plug-in hybridní SUV střední třídy s pohonem všech kol.

Toyotě se u Plug-inu podařilo dosáhnout podstatného nárůstu výkonu ve srovnání se standardní Toyotou RAV4 Hybrid. Automobilka vyvinula novou vysokokapacitní Li-Ion baterii a doplnila jednotku řízení energie hybridního systému o měnič pro zvýšení napětí. Pod kapotou najdeme tentýž benzínový motor 2,5 litru Hybrid Dynamic Force jako ve standardním modelu RAV4 Hybrid.

RAV4 Plug-in Hybrid také nabízí delší dojezd v čistě elektrickém režimu (EV) při nulové spotřebě benzínu a zcela bez emisí v místě spotřeby. Předpokládá se, že dojezdová vzdálenost (podle metodiky WLTP) překoná 60 km, tedy více než konkurenční plug-in hybridní modely SUV a rovněž více, než činí průměrná denní vzdálenost dojíždění evropských majitelů (50 km).

Nová Toyota RAV4 Plug-in Hybrid bude uvedena na český trh v druhé polovině roku 2020.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code